Reactie dura a antrenorului de la CSM Bucuresti la adresa fetelor, dupa esecul cu Gyor: E inadmisibil

Sambata, 29 Octombrie 2016, ora 09:05
3606 citiri

CSM Bucuresti a fost invinsa in marele duel cu echipa maghiara Gyor, in faza grupelor Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa un meci jucat la Bucuresti in Sala Polivalenta, vineri seara, scor 24-27.

Fetele antrenate de danezul Jakob Vestergaard au condus la pauza cu 13-9, dar au clacat total dupa reluare, cand unguroaicele au intrat total la timona jocului. Dupa partida, antrenorul fetelor s-a aratat dezamagit de prestatia elevelor sale in partea secunda, in care au primit 18 goluri:

"In prima repriza am vazut la ce nivel inalt putem juca. Sunt multe jucatoare noi pe care le-am folosit. Se intampla sa ai suisuri si coborasuri. Ele au marcat 18 goluri in repriza a doua, ceea ce e inadmisibil din punctul meu de vedere. In repriza a doua trebuia sa gasim solutii mai bune in atac, iar in aparare trebuia sa fim mult mai atenti. Avem doi portari foarte buni. M-am bazat pe faptul ca Grubisici le cunoaste mult mai bine pe jucatoarele maghiare si puteam avea un start bun.

Totusi, CSM este o echipa noua. Ma bucur ca au revenit dintre jucatoarele care aveau probleme. Scopul nostru este sa trecem de grupe. Avem o sansa si la Gyor, iar apoi sunt meciurile cu Rostov si Midtjylland", declara dupa partida Vestergaard, pentru DolceSport.

CSM Bucuresti este campioana en-titre a Europei, dar are 2 infrangeri dupa primele 3 jocuri in Liga Campionilor in acest sezon, dupa o singura victorie in fata celor de la Rostov pe Don.

D.A.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#antrenor CSM Bucuresti Vestergaard, #reactie dura antrenor CSM Bucuresti esec, #reactie Vestergaard esec Gyor CSM , #stiri handbal