Romania pierde la limita cu Suedia, in barajul pentru Mondialul de handbal

Sambata, 07 Iunie 2014, ora 20:45
2814 citiri

Echipa nationala masculina de handbal a Romaniei a fost invinsa de Suedia cu scorul de 25-24 (la pauza 8-9), sambata, in Sala Dinamo din Bucuresti, in prima mansa a barajului pentru Campionatul Mondial 2015.

Partida a fost una extrem de echilibrata la Bucuresti, la pauza romanii avand un gol avans pe tabela, dupa un joc foarte bine gandit in aparare.

In minutul 38 s-a inregistrat cel mai mare avantaj al echipei noastre, 14-11, dar oaspetii au revenit si au reusit egalarea in minutul 45, 16-16.

Din pacate, suedezii au reusit sa obtina victoria pe final, gratie unui gol marcat de Petersen din aruncare de la 7 metri, in ultima secunda.

Mansa secunda se va juca pe 15 iunie, la Goteborg.

Iata caseta tahnica a partidei:

Romania: Mihai Popescu, Ionut Ciobanu - Florin Acatrinei, Mihai Alexandru Asoltanei, Andrei Mihalcea (2 goluri), Valentin Ghionea (8), Marius Sadoveac (5), Dragos Iancu (2), Cristian Fenici (1), Marius Novanc, Ionut Rotaru (1), Alexandru Csepreghi (2), Albert Cristescu (1), George Buricea (1), Bogdan Criciotoiu (1), Ciprian Sandru. Antrenor: Christian Gaudin.

Suedia: Mattias Andersson, Mikael Appelgren - Magnus Persson, Jim Gottfridsson, Lukas Karlsson (5), Daniel Tellander (2), Niclas Ekberg (5), Tobias Karlsson, Johan Mikael Jakobsson (5), Patrik Fahlgren, Fredrik Raahauge Petersen (6), Niclas Andreas Barud, Rickard Lonn, Mattias Zachrisson, Andreas Nilsson, Jesper Nielsen. Antrenor: Staffan Olsson.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#romania pierde meciu cu suedia, #baraj mondial handbal romania suedia, #cronica romania suedia esec romani , #stiri handbal