Ziare.com

Afla unde poti sa te distrezi in weekendul 24-26 iulie 2009

de Andreea Ghinea
Vineri, 24 Iulie 2009, ora 07:39

   

Afla unde poti sa te distrezi in weekendul 24-26 iulie 2009
Weekend-ul 24 - 26 iulie este plin de festivaluri, targuri si concerte. Kumm, Holograf si Kat DeLuna vor urca pe scena pentru a va relaxa pentru cateva ore.

In materie de festivaluri veti putea alege dintre CokeLive Peninsula, Watumi Festival & Fringe, Festivalul Sighisoara Medievala sau SummerJam.

Pentru o ora de cultura puteti merge in parcurile Titanii, Sebastian sau Bazilescu din Capitala, unde trupe din toata tara vor fi prezente pentru a a va incanta.

Concerte

Vineri, 24 iulie

Bucuresti, 22:00, Kat DeLuna, Turabo Society Club.
Bucuresti, 20:30, Hi-Q, Piata Unirii.
Bucuresti, 20:00, Tribute to Led Zeppelin, Green Hours.
Bucuresti, 22:00, Old News, Big Mamou.
Brasov, 14:30, Shoty, Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Brasov, 15:30, HusH, Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Brasov, 16:30, S.I.M, Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Brasov, 18:45, Aria Urbana powered by OneDay Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Brasov, 20:15, Mes Quins powered by OneDay, Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Brasov, 21:30, The Pixels powered by OneDay, Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Mures, 04:00, Whiteroly, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 17:30, Kaukazus, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 18:00, Vama, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 18:00, Ultimul Rand, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 19:15, Dizzi Dulcimer, Festivalul Sighisoara Medievala, Tabara Cavalierilor, Sighisoara.
Mures, 21:45, Pontice, Festivalul Sighisoara Medievala, Tabara Cavalierilor, Sighisoara.
Mures, 19:30, Pavel Stratan, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 20:00, Neo, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 20:00, Magashegyi Underground, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 21:00, Sarmalele Reci, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 21:30, Warm Up - Observer, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 22:00, Tiesto, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 22:00, Hyperspace Night, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 22:00, Tiesto, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 22:00, Balkan Fanatik, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 23:00, !DelaDap, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Satu Mare, Aquasound Beach Party, Satu Mare.
Satu Mare, 20:00, Zero, Serbarile Timisoreana 2009, Satu Mare.
Satu Mare, 21:00, Compact, Serbarile Timisoreana 2009, Satu Mare.
Constanta, 21:00, Varttina, World Music Mamaia 2009, Piateta Casino, Mamaia.
Constanta, 22:00, James Smith, Bellagio Club Mamaia, Mamaia.
Constanta, 21:00, Mircea Baniciu & Vlady Cnejevici, Marius Batu, Papa La Soni, Folk'n Vama, Vama Veche.
Constanta, 20:00, Puya, Club Fushion, Mamaia.
Timis, 23:00, DJ Dunkelbunt, International Romani Art Festival 2009, Cinematograful de Vara Timisoara, Timisoara.
Timis, 21:00, Zdob si Zdub, International Romani Art Festival 2009, Cinematograful de Vara Timisoara, Timisoara.

Sambata, 25 iulie

Mures, 12:30, Dizzi Dulcimer, Festivalul Sighisoara Medievala, Tabara Cavalierilor, Sighisoara.
Mures, 13:00, Raiceiros, Festivalul Sighisoara Medievala, Tabara Cavalierilor, Sighisoara.
Mures, 13:00, Trupa Nosa, Festivalul Sighisoara Medievala, Tabara Cavalierilor, Sighisoara.
Mures, 17:00, Kumm, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 18:00, Ritmo del Flamenco, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 19:30, Iris, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 19:45, Cimpoierii din Transilvania, Festivalul Sighisoara Medievala, Tabara Cavalierilor, Sighisoara.
Mures, 20:00, Zakusca, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 21:00, Omul cu Sobolanii, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Brasov, 14:30, White Ash, Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Brasov, 15:30, Van Cramp, Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Brasov, 17:30, The Others, Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Brasov, 20:15, The Amsterdams, Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Brasov, 21:30, Suie Paparude, Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Satu Mare, 20:00, Vank, Serbarile Timisoreana 2009, Satu Mare.
Satu Mare, 21:00, Holograf, Serbarile Timisoreana 2009, Satu Mare.
Constanta, 21:00, Nicu Alifantis, Papa La Soni, Folk'n Vama, Vama Veche.
Constanta, 20:00, E.M.I.L, The Hand, Vama Veche.

Timis, 22:30, Mitsoura, International Romani Art Festival 2009, Cinematograful de Vara Timisoara, Timisoara.

Duminica, 26 iulie

Bucuresti, 20:00, Maria Raducanu, Green Hours.
Mures, 04:00, Unu, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 18:00, Vita de Vie, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 18:00, Guerillas, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 19:00, Timpuri Noi CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Brasov, 14:30, 747, Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Brasov, 17:30, Tep Zepi, Piata Sfatului, Brasov, Watumi Festival & Fringe.
Satu Mare, 20:00, Pasarea Colibri, Serbarile Timisoreana 2009, Satu Mare.
Constanta, 21:00, Astillero, World Music Mamaia 2009, Piateta Casino, Mamaia.

Festivaluri

Bucuresti, 15 iulie - 15 septembrie, Festivalul via Cultura.
Bucuresti, 27 iulie - 1 august, Cine'Cinema Film Festival.
Bucuresti, 21 - 27 iulie, Festivalul Filmului Japonez, Cinemateca Eforie - Sala Jean Georgescu.
Mures, 24 - 26 iulie, Festivalul Sighisoara Medievala, Sighisoara.
Mures, 23 - 27 iulie, CokeLive Peninsula, Targu Mures.
Mures, 24 - 26 iulie, Festivalul de umor PORT.ro, Targu Mures.
Brasov, 22 - 29 iulie, Watumi Festival & Fringe, Brasov.
Harghita, 19 - 26 iulie, Festivalul de Muzica Veche Miercurea-Ciuc.
Hunedoara, 17 - 26 iulie, Zilele Castelului - SOS Castelul 2009, Hunedoara.
Constanta, 24 - 26 iulie, World Music Mamaia 2009, Mamaia.
Constanta, 23 - 26 iulie, SummerJam, Vama Veche.
Timis, 23 - 26 iulie, International Romani Art Festival 2009, Timisoara.
Dolj, 20 iunie - 26 septembrie, Craiova Estivala, Craiova.
Bistrita, 26 - 30 iulie, Festivalul Nunta Zamfirei, Bistrita.
Suceava, 24 - 26 iulie, Festivalul International de Folclor "Intalniri Bucovinene" Campulung Moldovenesc.
Sibiu, 24 - 26 iulie, Stagiunea de vara, Sibiu.
Iasi, 16 iulie - 31 august, Teatru intre flori, Iasi.
Iasi, 1 aprilie - 3 octombrie, Festivalul International de Film de la Iasi, Iasi.

Targuri

Bucuresti, 24 - 26 iulie, Targul de Vintage, Bulevardul Aviatorilor - pe trotuarul din fata Parcului Kiseleff.
Brasov, 25 - 26 iulie, Slow Food, Curtea Bibliotecii Judetene Brasov.
Constanta, 3 iulie - 9 august, Kilipirim - editie estivala, Constanta.
Constanta, 17 iulie - 16 august, Targul Estival de Cultura, Constanta.

Expozitii

Bucuresti, 17 - 31 iulie, Ia-ma si pe mine in zbor, Dristor 1.
Expozitie, 18 iulie - 20 septembrie, Fotoavia 2009, Muzeul Aviatiei.
Bucuresti, 18 iulie - 20 septembrie, FotoAvia 2009 - Expozitie de fotografie aviatica, Muzeul Aviatiei.
Bucuresti, 30 iunie - 30 iulie, Dualitate in doi (sculptura, pictura), Spazio Studio.
Bucuresti, 28 iunie - 26 iulie, Omagiu Yves Saint Laurent, Muzeul National de Arta.
Bucuresti, 19 iunie - 3 august, Nicolae Darascu, pictura, Muzeul Cotroceni.
Bucuresti, 20 mai - 16 august, Fragilitatea existentei, Muzeul National de Arta Contemporana.
Bucuresti, 12 mai - 16 august, Fragility of Being, Muzeul National de Arta Contemporana.
Bucuresti, 23 iunie - 2 august, Bessarabia Moia, Galeria ArtSociety.
Bucuresti, 14 aprilie - 39 octombrie, Desene si proiecte de arhitectura, Muzeul National de Arta.
Bucuresti, 16 mai - 30 august, Disobedience, Muzeul National de Arta Contemporana.
Bucuresti, 3 iunie - 30 august, The social being of truth (Aurelia Mihai, video), Muzeul National de Arta Contemporana.
Bucuresti, 16 - 29 iulie, Contrapuncte vizuale (pictura, Cristian Andrei si Sergiu Teleuta), Centrul Cultural al MAI.
Timis, 1 - 30 iulie, Portretele lui Peter Pan, Libraria Carturesti, Timisoara.

Teatru

Vineri, 24 iulie

Bucuresti, 10:00, Mirandolina, Parcul Bazilescu.
Bucuresti, 10:00, Spectacol Folclor, Parcul Sebastian.
Bucuresti, 10:00, Te-am Pacalit, Parcul Titanii.
Bucuresti, 20:00, D'ale Bucurestilor, Parcul Sebastian.
Bucuresti, 20:00, Ritmuri, Parcul Titanii.
Bucuresti, 21:00, Alice, Clubul Taranului.
Sibiu, 11:00, Cum a ajuns Arthur rege, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.
Brasov, 16:00, Cantecul lebedei, Centrul Cultural Reduta, Brasov.
Brasov, 17:00, Clisee?!?, Teatrul Sica Alexandrescu, Brasov.
Brasov, 17:00, Fetele din Iowa, Teatrul pentru copii Arlechino.
Brasov, 17:00, Monoloage - Stupina si Telegrama, Bastionul Tesatorilor, Brasov.
Brasov, 21:30, 3 picati in cap, Schwarz Pub, Brasov.

Sambata, 25 iulie

Bucuresti, 10:00, Intoarcerea Panterei Roz, Parcul Titanii.
Bucuresti, 10:00, Mirandolina, Parcul Sebastian.
Bucuresti, 10:00, Motanul Incaltat, Parcul Bazilescu.
Bucuresti, 20:00, Ritmuri, Parcul Sebastian.
Sibiu, 11:00, D'ale lui Pacala, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.
Sibiu, 12:00, Visul unei nopti de vara, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.
Brasov, 11:00, Povesti de Adormit Copiii, Teatrul pentru copii Arlechino, Brasov.
Brasov, 16:00, Cantecul Lebedei, Centrul Cultural Reduta, Brasov.
Brasov, 17:00, Jurnalul lui Nijinsky, Bastionul Tesatorilor, Brasov.
Brasov, 19:30, Comedia Zorilor, Casa Baiulescu, Brasov.

Duminica, 26 iulie

Bucuresti, 10:00, Clovnii, Parcul Sebastian.
Bucuresti, 10:00, Mirandolina, Parcul Titanii.
Bucuresti, 20:00, A douasprezecea noapte, Parcul Sebastian.
Bucuresti, 20:00, D-ale carnavalului, Parcul Titanii.
Sibiu, 10:00, Ratusca cea urata, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.
Sibiu, 19:00, Adio, Carmen!, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.
Sibiu, 20:00, Farsele Iubiri, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.
Brasov, 16:00, Alice, Centrul Cultural Reduta, Brasov.
Brasov, 17:00, Casa Bernardei Alba, Teatrul pentru copii Arlechino, Brasov.
Brasov, 17:00, Toate avem aceeasi poveste, Bastionul Tesatorilor, Brasov.
Brasov, 18:30, Dublu sau Nimic, Bastionul Tesatorilor, Brasov.

Cinema

Vineri, 24 iulie

Bucuresti, Harry Potter si Printul Semipur, Baneasa Drive In Cinema, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Bruno, Cityplex, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Coco Chanel, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Epoca de gheata 3: Aparitia Dinozaurilor, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema.
Bucuresti, Hannah Montana: Filmul, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Numere Fatale, Corso.
Bucuresti, Repo! The Genetic Opera, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Puicute salbatice si indragostite, Patria.
Bucuresti, Impreuna, Scala.

Sambata, 25 iulie

Bucuresti, Inamicii publici, Baneasa Drive In Cinema, Cityplex, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Harry Potter si Printul Semipur, CinemaPro, Cityplex.
Bucuresti, Bunica-i sefa!, Gloria.
Bucuresti, Che - prima parte, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Marea mahmureala, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Numere fatale, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Cosmic Race 6D, Light Cinema.
Bucuresti, Cursa spre Witch Mountain, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Snow Ride 6D, Light Cinema.

Duminica, 26 iulie

Bucuresti, Marea mahmureala, Baneasa Drive In Cinema, Light Cinema.
Bucuresti, Manderlay, Glendale Studio.
Bucuresti, Curtezana, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Inju, bestia din umbra, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Jocuri la nivel inalt, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Secret de familie, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Transformers: Razbunarea celor invinsi, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Deasupra tuturor, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Haunted House 6D, Light Cinema.
Bucuresti, Inamici Publici, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Pandavision 6D, Light Cinema.

Alte evenimente

Bucuresti, 30 iunie - 1 august, Ateliere de vara, Muzeului Taranului Roman.
Bucuresti, 20 ianuarie - 19 decembrie, The Met: Live in HD.
Bucuresti, 17 iulie - 20 septembrie, Bucuresti - Cartier de vara.
Bucuresti, 24 iulie, Pirate Party cu Burrrsucu, Avast.
Bucuresti, 24 iulie, Tonomat Party, The Corner.
Bucuresti, 24 iulie, Oldies but Goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 24 iulie, Rings of Fire cu Fuda, Fire Club.
Bucuresti, 24 iulie, Week-endul incepe cu Dj Mamuth, Club Revenge.
Bucuresti, 24 iulie, Flower-Power, Hard Rock Cafe.
Bucuresti, 24 iulie, Mr. Gay Romania 2009, Purple.
Bucuresti, 24 iulie, T.L.S. Party, Club Twice.
Bucuresti, 24 iulie, 21:00, Rokoteca Metalhead, Suburbia Club.
Bucuresti, 25 iulie, Oldies but Goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 25 iulie, Burning Down The Club, Club A.
Bucuresti, 25 iulie, Best of... cu Paul Rogge, Fire Club.
Bucuresti, 25 iulie, Blind Date Party, Stuff Vama Veche.
Cluj, 24 iulie, Digital Nature, Decadence Club, Cluj Napoca.
Constanta, 24 iulie, Ballantines Party, Club Crush, Constanta.
Brasov, 22 iunie - 2 august, Tabara Medievala pentru Copii Postavaru 2009, Brasov.
Brasov, 25 iulie, Tonomat Party, The Corner, Brasov.
Tulcea, 26 iulie - 2 august, Plant Your Brand 2009, Sfantu Gheorghe.
Mures, 24 iulie, 13:00, Cine stie gluma cea mai proasta?.
Timis, 25 iulie, Pool Party, Elysee Hotel, Timisoara.
Hunedoara, 17 - 26 iulie, Zilele Castelului Corvinilor, Hunedoara.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 1216 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor