Tecau, victorie fantastica la Wimbledon: Setul decisiv a durat 100 de minute!

Vineri, 03 Iulie 2015, ora 18:06
6658 citiri

Horia Tecau a obtinut vineri o victorie fabuloasa si o calificare de infarct in optimile probei de dublu masculin de la Wimbledon.

Tenismenul nostru si olandezul Julie Rojer au trecut de perechea Begemann (Germania) /Knowle (Austria) in cinci seturi, scor 1-6, 3-6, 6-4, 6-2, 15-13.

Partida a durat aproape 3 ore si jumatate, dintre care 101 minute au fost in setul decisiv.

Un meci de-a dreptul incredibil disputat de Tecau si Rojer, care au avut o revenire fantastica dupa ce au pierdut primele doua seturi in mai putin de o ora.

In runda urmatoare, cei doi ii vor intalni pe castigatorii partidei Lindstedt/Melzer - Hewitt/Kokkinakis.

Tot vineri, Florin Mergea s-a calificat in optimi alaturi de indianul Rohan Bopanna, dupa ce-au trecut de spaniolii Granollers si Lopez, scor 6-4, 6-3, 6-4.

Scenariu-bombă în coaliție. Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu înainte de depunerea candidaturii ar fi deja stabilită SURSE
Cătălin Cîrstoiu va lămuri totul în legătură cu candidatura sa la Primăria Capitalei într-o conferința de presă, este mesajul public al coaliției PSD-PNL. În spatele ușilor,...
România trimite militari să lupte împotriva rebelilor houthi. Cererea lui Klaus Iohannis
Birourile permanente reunite ale Camerei Deputaţilor şi Senatului au luat act marţi, 16 aprilie, de scrisoarea preşedintelui Klaus Iohannis prin care informează Parlamentul că a aprobat...