Ianis Hagi rupe norii la echipa secunda a Fiorentinei

Duminica, 10 Decembrie 2017, ora 13:06
9198 citiri

Ianis Hagi a fost lasat din nou in afara lotului echipei mari a Fiorentinei, dar a reusit inca o performanta notabila la echipa secunda a gruparii viola.

Fiul lui Gica Hagi a fost trimis la gruparea Primavera pentru meciul cu Genoa si a fost unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren.

Ianis a deschis scorul in minutul 10 al victoriei din deplasare cu Genoa, scor 3-0. Au mai inscris Gori si Sottil.

Tanarul mijlocas roman a fost tinut pe teren pana in minutul 86, cand a fost inlocuit cu Lakti.

E cel de-al doilea gol consecutiv marcat de Ianis pentru Fiorentina Primavera, dupa ce weekendul trecut a punctat superb contra celor de la Chievo.

Niciun minut n-a prins Ianis in acest sezon pentru echipa mare a Fiorentinei, care va juca duminica dupa-amiaza cu Napoli, in etapa a 16-a din Serie A.

• 2 milioane de euro a platit Fiorentina pentru Ianis Hagi, in vara anului trecut, cand l-a transferat de la Viitorul.

REPER ar vrea candidați comuni cu Alianța Dreapta Unită, la Capitală: "Luăm cu toții decizia matură de a ne așeza cât mai repede la masă"
    REPER, partidul condus de fostul premier Dacian Cioloș, anunță că a trimis o invitație la dialog colegilor de la USR, PMP și Forța Dreptei, filialele din București, în vederea găsirii...
    George Simion anunță alianțe electorale cu noi formațiuni politice anti-sistem. „Suntem în plină lovitură de stat”
    Preşedintele Alianţei pentru Unirea Românilor, George Simion, a declarat joi, 28 martie, la Bistriţa, că a avut consfătuiri cu 30 de formaţiuni politice neparlamentare, cu care ar urma să...