Ianis Hagi a suferit prima infrangere de la transferul in Belgia

Luni, 22 Iulie 2019, ora 19:00
22384 citiri

Ianis Hagi a fost titular in infrangerea suferita de Genk in meciul amical cu Westerlo, scor 1-2.

Cu Ianis pe teren pana in minutul 76, Genk a fost invinsa de divizionara secunda intr-un meci amical in care antrenorul a folosit rezervele.

Ianis a avut o ocazie de a marca in prima repriza, dar Genk a fost la un pas sa primeasca si un gol din cauza sa dupa ce a pierdut o minge la centrul terenului si Westerlo a plecat pe contraatac.

Fiul Regelui a fost cumparat de Genk in aceasta vara pentru 4 milioane de euro, de la Viitorul Constanta.

Este de asteptat ca Ianis sa-si faca debutul intr-un meci oficial saptamana aceasta, cand va lua startul campionatul din Belgia.

Ianis nu este pregatit inca fizic si cel mai probabil va fi rezerva in continuare.

C.S.

UPDATE Liderii coaliției PSD-PNL și-au dat acordul pentru candidatura medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei SURSE
Medicul Cătălin Cîrstoiu a ajuns, marți, 19 martie, la Palatul Victoria pentru a discuta cu liderii coaliţiei. Liderii celor două partide și-au dat acordul pentru candidatura acestuia la...
Conducerile PSD și PNL, discuții cu consilierii municipali pe amendamente la bugetul Capitalei. Se cere o dezbatere în Consiliul General SURSE
Conducerile PNL şi PSD Bucureşti vor avea o întâlnire, marţi, 19 martie, cu consilierii municipali social-democraţi şi liberali pentru a cere convocarea unei şedinţe de Consiliu General...