Ce scrie presa din Scotia despre evolutia lui Ianis Hagi si ce nota i-a acordat

Miercuri, 26 Februarie 2020, ora 22:01

Presa din Scotia analizeaza prestatia lui Ianis Hagi din meciul pe care Glasgow Rangers l-a disputat, miercuri seara, la Sporting Braga, in mansa secunda din 16-imile Europa League.

Mijlocasul roman a pasat decisiv la singura reusita a meciului, dupa ce in prima repriza a ratat un penalti, iar Scottish Dailly Record i-a acordat nota 7.

"Eroul din prima mansa a avut un penalti ratat in prima repriza, dar n-a lasat acest aspect sa-i afecteze jocul si i-a servit o minge brilianta lui Ruan Kent la gol", noteaza sursa citata.

Cea mai mare nota de la Rangers a fost 9 si a fost primita de fundasul George Edmundson.

Vezi si: Presa din Scotia anunta ca pe urmele lui Ianis Hagi sunt echipe uriase din Europa

Ianis Hagi a fost titular in meciul pe care Glasgow Rangers l-a jucat, miercuri seara, la Sporting Braga, in mansa secunda din 16-imile Europa League.

Dupa 3-2 in tur, cand Ianis a reusit o dubla, gruparea scotiana s-a impus si in retur, scor 1-0, si a avansat, astfel, in optimile de finala.

Mijlocasul roman a avut cateva executii bune in prima repriza, insa a ratat o lovitura de la 11 metri in prelungirile primului mitan.

In repriza secunda, jucatorul adus sub forma de imprumut de la Genk s-a revansat si a oferit o pasa de gol superba la reusita lui Ryan Kent, din minutul 61.

Ianis Hagi a fost inlocuit apoi, in minutul 72, cu Aribo.

A fost cel de-al 7-lea meci consecutiv ca titular pentru Ianis Hagi in tricoul lui Glasgow Rangers.