Ce scrie presa din Scotia despre evolutia lui Ianis Hagi si ce nota i-a acordat

Miercuri, 26 Februarie 2020, ora 22:01
24413 citiri

Presa din Scotia analizeaza prestatia lui Ianis Hagi din meciul pe care Glasgow Rangers l-a disputat, miercuri seara, la Sporting Braga, in mansa secunda din 16-imile Europa League.

Mijlocasul roman a pasat decisiv la singura reusita a meciului, dupa ce in prima repriza a ratat un penalti, iar Scottish Dailly Record i-a acordat nota 7.

"Eroul din prima mansa a avut un penalti ratat in prima repriza, dar n-a lasat acest aspect sa-i afecteze jocul si i-a servit o minge brilianta lui Ruan Kent la gol", noteaza sursa citata.

Cea mai mare nota de la Rangers a fost 9 si a fost primita de fundasul George Edmundson.

Vezi si: Presa din Scotia anunta ca pe urmele lui Ianis Hagi sunt echipe uriase din Europa

Ianis Hagi a fost titular in meciul pe care Glasgow Rangers l-a jucat, miercuri seara, la Sporting Braga, in mansa secunda din 16-imile Europa League.

Dupa 3-2 in tur, cand Ianis a reusit o dubla, gruparea scotiana s-a impus si in retur, scor 1-0, si a avansat, astfel, in optimile de finala.

Mijlocasul roman a avut cateva executii bune in prima repriza, insa a ratat o lovitura de la 11 metri in prelungirile primului mitan.

In repriza secunda, jucatorul adus sub forma de imprumut de la Genk s-a revansat si a oferit o pasa de gol superba la reusita lui Ryan Kent, din minutul 61.

Ianis Hagi a fost inlocuit apoi, in minutul 72, cu Aribo.

A fost cel de-al 7-lea meci consecutiv ca titular pentru Ianis Hagi in tricoul lui Glasgow Rangers.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
#Ianis Hagi nota, #Ianis Hagi Sporting Braga, #Ianis Hagi presa Scotia, #Ianis Hagi Glasgow Rangers , #Glasgow Rangers