Rangers s-a calificat in optimile Europa League: Iata cum a jucat Ianis Hagi (Video)

Miercuri, 26 Februarie 2020, ora 20:53
28117 citiri

Ianis Hagi a fost titular in meciul pe care Glasgow Rangers l-a jucat, miercuri seara, la Sporting Braga, in mansa secunda din 16-imile Europa League.

Dupa 3-2 in tur, cand Ianis a reusit o dubla, gruparea scotiana s-a impus si in retur, scor 1-0, si a avansat, astfel, in optimile de finala.

Mijlocasul roman a avut cateva executii bune in prima repriza, insa a ratat o lovitura de la 11 metri in prelungirile primului mitan.

In repriza secunda, jucatorul adus sub forma de imprumut de la Genk s-a revansat si a oferit o pasa de gol superba la reusita lui Ryan Kent, din minutul 61.

Ianis Hagi a fost inlocuit apoi, in minutul 72, cu Aribo.

A fost cel de-al 7-lea meci consecutiv ca titular pentru Ianis Hagi in tricoul lui Glasgow Rangers.

Dilema preotului care vrea să candideze pentru primăria Sucevei. "Va trebui să aleagă între cariera politică și preoție"
Partidul Alianța pentru Unirea Românilor Suceava a ales un preot să candideze pentru funcția de primar al municipiului Suceava. Cătălin Axinte este preot slujitor la Biserica Sf. Mina din...
Kelemen Hunor, convins că pe listele UDMR au semnat și români: ”După 9 iunie vom avea 200 de primari”
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat joi, 18 aprilie, la Cluj-Napoca, după şedinţa Consiliului Permanent al Uniunii, că este convins că listele UDMR pentru alegerile locale au fost...
#Ianis Hagi Braga Rangers, #Braga Rangers Europa League, #Ianis Hagi Europa League , #Glasgow Rangers