Seara fantastica pentru Ianis Hagi: A marcat de doua ori pentru Rangers in Europa League (Video)

Joi, 20 Februarie 2020, ora 23:53

Ianis Hagi a marcat de doua ori pentru Glasgow Rangers in meciul castigat cu Sporting Braga, scor 3-2, in prima mansa a 16-imilor Europa League.

Lusitanii au dominat prima ora a partidei si au condus 2-0 dupa golurile marcate de Fransergio (min.11) si Ruiz (min.59), insa Ianis Hagi a intors soarta meciului.

Mijlocasul roman sosit sub forma de imprumut de la Genk a inscris prima oara in minutul 67, cu un sut frumos de la 15 metri, mingea lovind bara inainte de a intra in poarta.

Apoi, in minutul 82, Ianis a punctat cu sansa dintr-o lovitura de la aproximativ 25 de metri, deviata de zid.

Intre cele doua reusite, Ianis a pasat decisiv la golul lui Aribo, din minutul 75.

Mansa retur se va disputa joia viitoare, in Portugalia.

Articol citit de 28285 ori

13 comentarii

Wow ! asteptam detalii , nu ne tineti incordati ....detalii despre

golul marcat de super talentatul Yanis H. , bara s-a dat la o parte ?, reactiile lui Hagi batranul , reactiily lui Halep , si ale lui Gica Popescu ,si felicitarili fiecarui jucator de la Glasgow Rangers...nu uitati rezervele , dar cel mai important REACTIA antrenorului si reactiili fanilor ...ce mai, toate reactiile posibile ....va multumim !

roman full of sh'it...

vad ca tu ai auzit de el, de tine a auzit cineva?
astia suntetzi , niste neica nimeni cu aere de big shots.

ioane, nu-l baga 'n seama pe menastru, ala e

...@berbec, si incepuse sa-si revina!?

eroii sunt in cimitire. Ianis e doar o fumigena

care a facut senzatie azi vs Braga-diru. Alt emanat nascut expirat dintr-un vanzator ratat. La ce freza aerodinamica are...doar jecali il va cumpara. Cu voia Domnului si aprobarea procurorilor dna

@ Sfintul 😇, salutari , prietene.

²
Nu-l lua in seama, Berbecu' e o Oaie ratacita,
un nebun turbat bun de legat, bun pentru spitalul psihiatric.
Oricum, acest natarau de focul Iadului nu scapa !

MINUNE DUMNEZEIASTICA ! ca sa dai cu piccioru-n minge ,

privind la stele, ca sa o faci sa ricoseze-n poarta ca-n filmele lui "SAPTE CAI"

E bine

Atunci cand toti,nu au incredere in tine,e foarte greu sa razbati....dar mai sunt si zile bune,cand totu e de partea ta.Si atunci totu e frumos,atunci cand fotbalul devine arta, este un fel de a-ti exprima,dragostea pt acest sport...nu iti mai trebuie nimic,mai mult.Bravo Iani...soarele a venit si pe strada ta....

Glasgow Rangers are o aparare foarte slaba, victoria putea sa fie

a echipei Braga. La scorul de 2-0 Rangers era cu mortul in casa dar astazi a fost cea mai buna zi din fotbal a lui Ianis. Primul lui gol dat de Ianis a fost senzational al doilea gol din lovitura libera poate fi clasat si ca autogol(fundasul portughez din zid poate primi un asist). Cind un antrenor "te vrea" te baga in echipa nu te foloseste 10 minute asa cum a facut Fiorentina si Genk

Felicitări! Ai tot ce-ți trebuie ca sa-l ajungi pe Rege! Și dacă ră

mai la valoarea de acum, tot o să fii șeful promoției, c-altu' mai bun nu-i!

Joc bun facut de Ianis

La ambele goluri se vede ca are talent cu carul, dar ca sa obtina rezultate are foarte mult de muncit.

"Intre cele doua reusite, Ianis a pasat decisiv la golul lui Aribo, din minutul 75". Ianis este omul meciului cu doua goluri, nu are nevoie de asemenea aberatii.

Aribo dribleaza toata apararea lui Rangers, si suteaza imparabil. Conteaza ca de la cine a primi mingea??? Nici macar nu apare momentul pasei in rezumatul golului. Jurnalism de kko...