Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Fotbalistii lui Rangers, acuzati ca il marginalizeaza pe Ianis Hagi

Sambata, 14 Martie 2020, ora 09:01
15183 citiri

Fotbalistii lui Glasgow Rangers sunt acuzati ca il marginalizeaza pe Ianis Hagi deoarece sunt invidiosi pe calitatile acestuia.

Fostul atacant roman Ionel Danciulescu afirma ca nu intelege de ce Ianis nu a fost lasat sa execute o lovitura libera in partida cu Leverkusen, desi a dorit acest lucru.

"Poate ca anumiti jucatori se simt eclipsati de forma lui Ianis si de faptul ca fanii il adora. Poate ca sunt ceva conflicte in echipa si din acest motiv colegii il marginalizeaza pe Ianis Hagi.

Din ce am vazut pe acele imagini cu lovitura libera, cred ca asa stau lucrurile", a spus Ionel Danciulescu pentru ProSport, citat de Voetbal Nieuws.

Ianis a fost introdus pe teren abia in minutul 68, cand Leverkusen conducea cu 2-0.

In minutul 78, Ianis a vrut sa execute o lovitura libera, dar Barisic i-a luat mingea din mana si l-a dat la o parte. In cele din urma, acesta a tras putin pe langa poarta.

In cele din urma, Leverkusen a castigat meciul cu Rangers, din optimile Europa League, cu 3-1.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...