Ianis Hagi a cucerit deja primul trofeu la noua sa formatie, Genk

Duminica, 21 Iulie 2019, ora 08:00
18566 citiri

Fotbalistul roman Ianis Hagi a cucerit primul sau trofeu de la plecarea in Belgia, la formatia Racing Club Genk, este vorba de Supercupa Belgiei, pe care clubul in alb si albastru l-a cucerit sambata pentru a doua oara in istorie.

A fost 3-0 pentru Genk, campioana Belgiei, in disputa cu Mechelen, detinatoarea Cupei, un meci pe care Ianis l-a privit de pe banca de rezerve.

Sebastien Dewaest, capitanul lui Genk, a marcat primele doua goluri, in minutele 14 si 60, in timp ce Dante Vanzeir (21 de ani) a inchis tabela la 3-0 la finalul unei curse nebune de 60 de metri, in minutul 83.

Ianis a debutat deja la Genk intr-un meci amical castigat de echipa sa cu Lokomotiva Zagreb, scor 3-0, pe 15 iulie, meci in care romanul a evoluat 15 minute, fiind implicat in joc si primind multe laude de la antrenorul sau.

In 2011 si 2019 a castigat Genk Supercupa Belgiei.

Gica Hagi cere despagubiri dupa ce Genk a dezvaluit suma reala de transfer a lui Ianis Hagi

4 milioane de euro au platit cei de la Genk pentru Ianis Hagi, jucator care a facut furori pentru Romania la recent incheiatul European de tineret.

Genk, din postura de campioana a Belgiei, va juca direct in grupele Champions League.

23 e numarul pe care il va purta pe tricou Ianis la formatia belgiana.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Ianis Hagi castiga primul trofeu cu, #Ianis Hagi a cucerit Supercupa Belgiei , #stiri Ianis Hagi