Ianis Hagi, inca o dezamagire pe banca celor de la Genk in Belgia

Duminica, 27 Octombrie 2019, ora 08:41
18343 citiri

Ianis Hagi a avut parte de o noua dezamagire in tricoul campioanei Belgiei Racing Club Genk, care totusi a castigat in ultima partida de campionat, cu ultima clasata din Jupiler League.

Din nou mijlocasul roman a fost uitat pe banca de antrenorul Felice Mazzu, exact ca in partida cu Liverpool, din Champions League, scor 1-4, in care a intrat pe teren in minutul 87..

Reactia lui Hagi dupa ce fiul lui a jucat numai 7 minute in Champions League: "Inca nu sunt implinit"

Ianis Hagi a prins din nou doar finalul meciului in victoria la limita a echipei sale Genk cu Cercle Brugge, scor 1-0 sambata seara. Baiatul lui Gica Hagi a intrat pe teren in minutul 80 in locul lui Ally Samatta si a impulsionat atacul formatiei sale.

Singurul gol a fost bifat de capitanul Dewaest in minutul 8.

Dupa aceasta victorie, a treia in ultimele 5 partide pentru Genk, echipa in alb si albastru urca pe 6 in Belgia, cu 19 puncte, 7 mai putine fata de liderul Club Brugge.

Genk venea dupa doua infrangeri la rand, 0-1 cu Standard Liege si 1-4 cu Liverpool.

Romanul a fost adus in Belgia de la Viitorul pentru 8 milioane de euro. Mijlocasul a implinit de curand varsta de 21 de ani.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Ianis Hagi doar 10 minute pe, #Ianis Hagi noua dezamagire pe banca , #stiri Ianis Hagi