Ianis Hagi si Nicusor Stanciu, titulari in grupele Ligii Campionilor: Cum s-au descurcat cei doi fotbalisti romani

Miercuri, 02 Octombrie 2019, ora 21:47
11945 citiri

Ianis Hagi si Nicusor Stanciu au fost titulari in meciurile pe care echipele lor le-au disputat miercuri seara in grupele Ligii Campionilor.

Ianis Hagi a evoluat pana in minutul 90+1 in remiza pe care Genk a inregistrat-o cu Napoli, intr-un meci din grupa E, scor 0-0.

Fotbalistul roman a fost destul de prezent in joc, dar nu a avut multe realizari. A ratat o ocazie uriasa pe final, cand a sutat pe langa poarta din centrul careului.

Intr-un meci din grupa F, Nicusor Stanciu a fost titular in infrangerea suferita de Slavia Praga, scor 0-2, cu Borussia Dortmund.

Internationalul roman a evoluat pana in minutul 83 si a avut o ocazie importanta de a marca in prima repriza, din lovitura libera.

Ambele goluri ale meciului au fost marcate de Hakimi. Dupa acest rezultat, Slavia Praga ramane cu un singur punct dupa primele doua etape.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Ianis Hagi Liga Campionilor, #Nicusor Stanciu Liga Campionilor , #stiri Ianis Hagi