Primul premiu primit de Ianis Hagi de la transferul in Scotia

Vineri, 07 Februarie 2020, ora 08:01
11075 citiri

Ianis Hagi a primit deja primul premiu de la transferul in Scotia, la Glasgow Rangers.

Internationalul roman a fost declarat "jucatorul meciului" cu Hibernian de catre sponsorul ligii de fotbal din Scotia.

Amintim ca tanarul fotbalist roman a marcat golul de 2-1 in partida cu Hibernian, in minutul 84, si a stabilit scorul final.

Ianis a punctat cu un sut superb la coltul lung, care nu i-a dat nicio sansa portarului advers.

El a fost scos de pe teren in minutul 88, in aplauzele fanilor scotieni, care s-au ridicat in picioare pentru a-l ovationa.

Acesta a fost al doilea meci pentru Ianis in tricoul lui Glasgow Rangers, de cand a fost imprumutat de la Genk.

C.S.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc pe cuvântul meu în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...