Miercuri, 12 Septembrie 2018, ora 13:03

Presa interntionala se inclina in fata lui Ianis Hagi, dupa reusita superba din meciul pe care nationala de tineret a Romaniei l-a castigat cu reprezentativa similara a Bosniei-Hertegovinei, scor 2-0, in preliminariile Campionatului European de tineret din 2019.

Golul inscris de mijlocasul roman in varsta de 19 ani a devenit viral, iar unele dintre cele mai importante publicatii din lume comenteaza reusita lui Ianis:

"Ianis Hagi a marcat un gol nebun direct din corner, sub ochii tatalui sau" - Gazzetta dello Sport;

"Gol olimpic pentru Ianis Hagi, despre care toata lumea vorbeste" - Marca;

"Fiul lui Gheorghe Hagi a inscris un gol incredibil, direct din corner, in victoria nationalei de tineret a Romaniei in meciul cu Bosnia" - Daily Mail;

"Fostul jucator al Fiorentinei a marcat direct din corner, profitand si de nesiguranta portarului advers" - Sky Sport.

Vezi si:

• Nationala de tineret a Romaniei a castigat cu 2-01 intalnirea cu Bosnia-Hertegovina, din Grupa 8 a preliminariilor pentru Europeanul under 21 din 2019.

Adrian Petre a deschis scorul in minutul 16, iar Ianis Hagi a dublat avantajul reprezentativei noastre direct din corner.