Ianis Zicu s-a plictisit de fotbal

Duminica, 21 Martie 2010, ora 09:45
1223 citiri

Victoria in fata Stelei nu a incheiat toate problemele de la Dinamo. Ianis Zicu este in continuare trist, iar colegii de echipa sustin ca nu mai are chef de fotbal.

Marea speranta a dinamovistilor nu mai prinde nici macar lotul in mandatul lui Cornel Talnar, insa nici nu incearca sa "rupa norii" la antrenamente pentru a dovedi ca merita sa fie titular.

"E mereu trist si nici nu mai are chef la antrenamente pentru ca a ajuns sa fie ultima solutie cand se face echipa. Dar nici el nu trage tare sa demonstreze ca merita tricouk, se complace asa", a explicat o persoana din anturajul echipei pentru editia tiparita a Gazetei Sporturilor.

Salvarea lui Zicu s-ar putea numi formatia AL-Ettifaq din Arabia Saudita, care pare tentata sa ii ofere un contract din vara.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...