Zicu are Bulgaria la picioare

Duminica, 16 Octombrie 2011, ora 18:22
2268 citiri

Ianis Zicu o duce de minune in Bulgaria, la TSKA Sofia.

Atacantul roman a punctat din nou in acest weekend si a ajuns la 8 goluri marcate in acest sezon, fiind golgheterul detasat al primei ligi bulgare de fotbal.

Fostul atacant al Timisoarei a marcat unicol gol al partidei pierdute de TSKA Sofia cu 1-2 in fata celor de la Slavia Sofia.

Zicu a intrat in minutul 46 al intalnirii si a inscris in minutul 89.

Golurile oaspetilor au fost inscrise de Ilia Iliev, in minutul, 6 si Nikolai Bojov, in minutul 23 din penalti.

Dupa 9 etape jucate in Bulgaria, TSKA Sofia ocupa locul 2 in clasament, cu 24 de puncte, unul mai putin decat prima clasata, surprinzatoarea Ludogorets, grupare nou promovata.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...