clasament csms iasi

vezi toate articolele pe aceeasi tema
PERFORMANTA! CSMS Iasi a obtinut calificarea in play-off-ul Ligii I

CSMS Iasi a reusit sa ajunga pentru al doilea an consecutiv (din tot atatia ani de functionare) intre cele mai bune opt echipe din Liga I de fotbal in sala (futsal). In etapa 21 din prima divizie, CSMS a zdrobit pe Progresul Focsani, cu scorul de 9-1, dupa ce la pauza, iesenii conduceau deja cu un mai mult

Marti, 08 Aprilie 2014, ora 07:07

Pas urias spre Liga I! CSMS Iasi a spulberat Clinceniul si e aproape promovata

CSMS Iasi a obtinut o victorie superba, scor 3-0, pe terenul unei contracandidate la promovare * .

ntat la opt puncte fata de locul patru ocupat de FC Clinceni si poate aborda mult mai lejer partida de etapa viitoare (miercuri, 7 mai, ora 15.00), de acasa, cu Rapidul

CSMS Iasi a facut un pas mai mult

Sambata, 03 Mai 2014, ora 07:07

Va fi teribil! CSMS Iasi si-a aflat adversara din play-off

Punct final in sezonul regulat al Ligii I de fotbal in sala (futsal). Dupa cele 22 de etape, CSMS Iasi a incheiat sezonul pe locul 7 in clasament si a obtinut, pentru al doilea an consecutiv, calificarea in play-off.

Primele opt clasate s-au calificat in turneul play-off, care programeaza mai mult

Joi, 17 Aprilie 2014, ora 07:07

Galop de sanatate pentru CSMS Iasi

Trupa din Copou s-a distrat sambata in meciul cu Rapid CFR Suceava, Nu s-a pus decat problema scorului in aceasta partida de vreme ce oaspetii au venit la Iasi fara 5 titulari.

Pana la pauza gazdele au marcat de 3 ori. Bosoi a deschis scorul in minutul 21 dupa ce s-a trezit singur cu portarul mai mult

Marti, 01 Aprilie 2014, ora 03:33

Sarbatoare in Copou! CSMS va promova astazi oficial in Liga I

* CSMS Iasi a obtinut promovarea in Liga I de fotbal in urma cu 10 zile, dar campionatul in liga secunda se va incheia oficial in aceasta seara * De la ora 20.00 (in direct pe TVR Iasi si TVR 3), pe Stadionul "Emil Alexandrescu", CSMS Iasi va primi vizita formatiei ACS Berceni * Inainte si dupa mai mult

Sambata, 07 Iunie 2014, ora 07:12

Iasiul, Rapid, ASA si Craiova au promovat pe plan sportiv. CS U asteapta confirmarea de la FRF, Rapid sta dupa decizia TAS

Penultima etapa a Ligii a II-a a lamurit cel putin pe plan sportiv care sunt cele patru promovate in Liga I. In seria I, in conditiile in care Unirea Slobozia nu si-a depus dosar pentru licentiere, pentru cele doua locuri promovabile s-au duelat CSMS Iasi, Rapid si FC Clinceni. Dupa rezultatele de mai mult

Luni, 02 Iunie 2014, ora 09:20

Alte articole despre: promovare CSMS Iasi, echipa CSMS Iasi
Rapidul sufera! CSMS Iasi are cale libera spre promovarea in Liga I

Cu o luna ramasa de disputat din sezonul regulat al ligii secunde, calculele pentru atingerea play-off-ului de promovare capata o forma din ce in ce mai clara in ambele serii, iar clasamentele intermediare anunta cateva potentiale surprize

Daca primele sase mai mult

Miercuri, 19 Martie 2014, ora 07:06

Alte articole despre: promovare CSMS Iasi, Liga I CSMS Iasi
Lovitura dura pentru CSMS! Iesenii joaca fara golgeter la Bacau

CSMS Iasi joaca astazi dimineata in play-off-ul Seriei I din liga secunda, in deplasare la Sport Club Bacau * Cum rivalele din lupta pentru promovare, Clinceniul si Rapidul joaca astazi in meci direct, iesenii se pot distanta in fruntea clasamentului * Atacantul Clement Palimaru a resimtit dureri la mai mult

Sambata, 17 Mai 2014, ora 07:28

Fiesta se amana! CSMS Iasi a scos doar un punct cu Rapidul

CSMS Iasi - Rapid Bucuresti 0-0, in derby-ul play-off-ului din Seria I a ligii secunde de fotbal * Iesenii au dominat meciul, dar nu au reusit sa-si creeze mari ocazii de a transa disputa * CSMS ramane lider in clasament si joaca etapa viitoare la ACS Berceni