evaluarea nationala iasi 2013

vezi toate articolele pe aceeasi tema
In sfarsit, auzim si noi de deputatul de Iasi Axinte! A fost gasit incompatibil

In sfarsit, auzim si noi de deputatul de Iasi Axinte! A fost gasit incompatibil

Deputatul PSD de Iasi Vasile Axinte risca sa-si piarda mandatul. Agentia Nationala de Integritate (ANI) a comunicat ieri ca acesta s-a aflat in stare de incompatibilitate in perioada in care era viceprimar al orasului Pascani.

Potrivit ANI, in anii 2012 si 2013 intre municipalitatea pascaneana si o mai mult


Joi, 08 Iunie 2017, ora 02:57

A sperat intr-o minune pana in ultima clipa! Un avocat renumit din Iasi a primit peste patru ani de inchisoare! Iata pentru ce patimeste acum!

A sperat intr-o minune pana in ultima clipa! Un avocat renumit din Iasi a primit peste patru ani de inchisoare! Iata pentru ce patimeste acum!

* Avocatul a sustinut ca a ajuns sa fie inculpat in acest dosar pentru ca a refuzat sa faca o intelegere cu procurorii de la DNA Iasi si a refuzat sa-si toarne un coleg de breasla * Dupa ce a primit doua pedepse definitive, a solicitat contopirea lor si a sperat sa primeasca o pedeapsa totala mai mai mult


Vineri, 14 Aprilie 2017, ora 06:16

Activitatea Casei Judetene de Pensii Iasi este peste media nationala

Activitatea Casei Judetene de Pensii Iasi este peste media nationala

Prin Ordinul nr. 222/27.05.2013, conducerea Casei Nationale de Pensii Publice a aprobat Strategia in domeniul evaluarii caselor judetene de pensii, in baza careia au fost formulati indicatorii de performanta aplicabili acestor institutii.

Activitatea caselor judetene de pensii este monitorizata si mai mult


Miercuri, 29 Martie 2017, ora 06:15

EXCLUSIV: Cum s-a impartit vestitul "fond al lui Dragnea" in judetul Iasi!

EXCLUSIV: Cum s-a impartit vestitul "fond al lui Dragnea" in judetul Iasi!

PSD si-a luat pana acum partea leului din Programul National de Dezvoltare Locala. Din fiecare cinci lei alocati de Guvern pentru dezvoltarea infrastructurii locale, patru au ajuns in comune conduse de primari membri PSD. Primarii PNL si PMP, celelalte doua partide care au castigat alegerile in mai mult


Luni, 27 Martie 2017, ora 03:01

EXCLUSIV: 80% la PSD - Cum s-a impartit vestitul "fond al lui Dragnea" in judetul Iasi!

EXCLUSIV: 80% la PSD - Cum s-a impartit vestitul "fond al lui Dragnea" in judetul Iasi!

PSD si-a luat pana acum partea leului din Programul National de Dezvoltare Locala. Din fiecare cinci lei alocati de Guvern pentru dezvoltarea infrastructurii locale, patru au ajuns in comune conduse de primari membri PSD. Primarii PNL si PMP, celelalte doua partide care au castigat alegerile in mai mult


Luni, 27 Martie 2017, ora 03:01

CUTREMUR! Anunt bomba facut ieri de procurorii de la DNA! Un afacerist celebru din Iasi a decapitat unul dintre cei mai tari primari!

CUTREMUR! Anunt bomba facut ieri de procurorii de la DNA! Un afacerist celebru din Iasi a decapitat unul dintre cei mai tari primari!

* Procurorii de la Directia Nationala Anticoruptie au lansat ieri bomba: un cunoscut afacerist din Iasi l-a determinat pe unul dintre cei mai influenti primari din zona Moldovei sa comita o infractiune de abuz in serviciu * Primarul este acuzat ca i-a facut cadou prin Prisecariu, un teren pe care sa mai mult


Vineri, 17 Martie 2017, ora 06:15

SPECTACULOS! Universitatea Tehnica din Iasi, peste UAIC intr-un special CLASAMENT INTERNATIONAL - FOTO

SPECTACULOS! Universitatea Tehnica din Iasi, peste UAIC intr-un special CLASAMENT INTERNATIONAL - FOTO

Universitatea Tehnica Gheorghe Asachi din Iasi este cea mai bine clasata institutie de invatamant superior din Iasi in clasamentul international SCImago, realizat de catre un grup de institutii din Spania, specializat in vizibilitate si evaluare universitara * Astfel, valoroasa institutie de mai mult


Marti, 28 Februarie 2017, ora 06:17

Universitatea Tehnica din Iasi, cea mai bine clasata institutie de invatamant superior intr-un top realizat in Spania

Universitatea Tehnica din Iasi, cea mai bine clasata institutie de invatamant superior intr-un top realizat in Spania

Universitatea Tehnica "Gheorghe Asachi" din Iasi (TUIASI) este cea mai bine clasata institutie de invatamant superior din Iasi in clasamentul international SCImago, realizat de catre un grup de institutii din Spania, specializat in vizibilitate si evaluare universitara.

TUIASI este a patra mai mult


Luni, 27 Februarie 2017, ora 18:16

Fost prefect prins baut la volan dupa ce a produs un accident rutier, ales vicepresedinte la Consiliul Judetean Iasi

Fost prefect prins baut la volan dupa ce a produs un accident rutier, ales vicepresedinte la Consiliul Judetean Iasi

Majoritatea consilierilor judeteni ieseni l-au votat, marti, in functia de vicepresedinte al Consiliului Judetean pe Romeo Olteanu. Acesta a fost in centrul unui scandal pe cand ocupa functia de prefect. In 2014, Olteanu s-a urcat baut la volan si a provocat un accident rutier. In urma incidentului, mai mult