evaluarea nationala iasi 2013

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Tranzactie SOC pe piata imobiliara din Iasi! Cel mai mare cartier rezidential este scos la vanzare

Tranzactie SOC pe piata imobiliara din Iasi! Cel mai mare cartier rezidential este scos la vanzare

* Poate cel mai mare cartier rezidential din Iasi este subiectul unui mare esec al companiilor din domeniul imobiliar * Firmele care au ramas cu prejudicii dupa afacerile cu firmele din Israel incerca sa recupereze datoriile prin vanzarea blocurilor de locuinte * Pretul cerut este unul ce depaseste mai mult


Marti, 02 Februarie 2016, ora 06:18

Gunoiul din judet penalizeaza Iasul cu 4 milioane de lei

Gunoiul din judet penalizeaza Iasul cu 4 milioane de lei

Potrivit unei note de constatare cu privire la extinderea si modernizarea Centrului de Management al deseurilor in judetul Iasi din cadrul programului SMID, s-a aplicat corectia financiara de 10% din valoarea contractului verificat, respectiv 7,661.374 lei, motivat de o serie de nereguli cu mai mult


Vineri, 18 Decembrie 2015, ora 06:17

Clanul din Primarie: Rudele si prietenii edililor sefi conduc intreaga institutie din Iasi

Clanul din Primarie: Rudele si prietenii edililor sefi conduc intreaga institutie din Iasi

* O adevarata retea, formata din apropiatii si rudele alesilor locali infipti in varful primariei, este angajata cu acte in regula in sanul institutiei publice * Posturile cheie au fost ocupate de oamenii de incredere ai primarului si ai viceprimarului, acestia fiind implicati chiar intr-un dosar de mai mult


Luni, 14 Decembrie 2015, ora 06:18

Cauzele care au sters Iasul din cursa pentru titlul de Capitala Europeana a Culturii FOTO

Cauzele care au sters Iasul din cursa pentru titlul de Capitala Europeana a Culturii FOTO

Pentru Iasi, competitia Capitala Europeana a Culturii 2021 s-a incheiat, ieri, cand a fost anuntata, la Bucuresti, lista scurta a oraselor preselectate. Intr-o ordine despre care presedintele juriului, Steve Green, a precizat ca este "aleatorie", orasele care s-au calificat in urmatoarea etapa sunt: mai mult


Duminica, 13 Decembrie 2015, ora 18:16

Iasiul, marele perdant in competitia pentru titlul de capitala culturala europeana. Autoritatile dau vina pe scandalurile care i-au sifonat imaginea

Iasiul, marele perdant in competitia pentru titlul de capitala culturala europeana. Autoritatile dau vina pe scandalurile care i-au sifonat imaginea

Vinere neagra pentru Iasi. Juriul format din 12 experti au respins candidatura Iasului la titlul de capitala culturala europeana in 2021. Cei patru finalisti sunt Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca si Timisoara. Cu toate ca la Iasi s-a infaptuit Unirea si au trait personalitati marcante precum Ion mai mult


Duminica, 13 Decembrie 2015, ora 16:11

Premiera nationala! Primar iesean trimis in judecata pentru ca a injurat! Un consilier a depus marturie - FOTO, VIDEO

Premiera nationala! Primar iesean trimis in judecata pentru ca a injurat! Un consilier a depus marturie - FOTO, VIDEO

* Situatie incredibila intr-o comuna din Iasi, acolo unde o "premiera" pare sa prinda contur * Un consilier local aduce acuzatii grave primarului din localitate * De cateva luni, scandalul pare ca nu se mai termina

Un primar din Iasi face de ceva vreme obiectul unui scandal de proportii cu iz mai mult


Marti, 08 Decembrie 2015, ora 06:17

Autostrada Iasi - Targu Mures, doar pe hartie. Tocmai s-au pierdut 30 milioane de euro

Autostrada Iasi - Targu Mures, doar pe hartie. Tocmai s-au pierdut 30 milioane de euro

Guvernantii continua sa joace ping-pong cu autostrada Iasi - Targu Mures, proiect vital pentru dezvoltarea Moldovei. La zece ani de la o lansare oficiala a initiativei, s-au anulat licitatii si s-au avansat noi termene.

La inceputul acestui an, intr-o incercare ridicola de a aplana o situatie mai mult


Luni, 16 Noiembrie 2015, ora 07:22

HALUCINANT! Cel mai tare dosar de coruptie din istoria Iasului! Primarul Gheorghe Nichita a fost retinut aseara pentru o spaga uriasa!

HALUCINANT! Cel mai tare dosar de coruptie din istoria Iasului! Primarul Gheorghe Nichita a fost retinut aseara pentru o spaga uriasa!

* Este cea mai mare spaga ceruta de vreun functionar din Iasi * Aseara, Gheorghe Nichita a fost scos cu catuse din sediul DNA * A fost audiat cateva ore, insa nu a recunoscut absolut nimic * Suma pe care Gheorghe Nichita a cerut celor doua firme este de-a dreptul incredibila * Ca mai toti primarii, mai mult


Vineri, 30 Octombrie 2015, ora 12:17

HALUCINANT! Cel mai tare dosar de coruptie din istoria Iasului! Primarul Nichita a fost retinut aseara pentru o spaga uriasa!

HALUCINANT! Cel mai tare dosar de coruptie din istoria Iasului! Primarul Nichita a fost retinut aseara pentru o spaga uriasa!

* Este cea mai mare spaga ceruta de vreun functionar din Iasi * Aseara, Gheorghe Nichita a fost scos cu catuse din sediul DNA * A fost audiat cateva ore, insa nu a recunoscut absolut nimic * Suma pe care Gheorghe Nichita a cerut celor doua firme este de-a dreptul incredibila * Ca mai toti primarii, mai mult


Vineri, 30 Octombrie 2015, ora 06:17