evaluarea nationala iasi 2013

vezi toate articolele pe aceeasi tema
SURPRIZA! Rezultate de-a dreptul SPECTACULOASE la examenul de BACALAUREAT de la Iasi. IATA care sunt absolventii de ZECE -VIDEO

SURPRIZA! Rezultate de-a dreptul SPECTACULOASE la examenul de BACALAUREAT de la Iasi. IATA care sunt absolventii de ZECE -VIDEO

* Dupa rezultatele foarte bune la Evaluarea Nationala, Iasul a reusit o noua performanta educationala la nivelul intregii tari! * Concret, dupa publicarea rezultatelor nationale la nivel de Bacalaureat, procentul de promovabilitate al absolventilor ieseni (inainte de contestatii - n.r.) de clasa a mai mult


Joi, 06 Iulie 2017, ora 06:16

Rasturnare de situatie! Un director din Iasi a fost trimis in judecata dupa ce s-a imbogatit prin tot felul de combinatii. Credea ca a scapat

Rasturnare de situatie! Un director din Iasi a fost trimis in judecata dupa ce s-a imbogatit prin tot felul de combinatii. Credea ca a scapat

* Fostul sef al unei institutii din judetul Iasi a incaput pe mana judecatorilor * Desi a sperat ca va scapa basma curata din toate combinatiile in care s-a bagat, lucrurile au stat tocmai invers * In urma cu cateva zile a fost inregistrat un dosar la Judecatoria Iasi prin care personajul respectiv mai mult


Joi, 27 Iulie 2017, ora 06:15

In sfarsit, auzim si noi de deputatul de Iasi Axinte! A fost gasit incompatibil

In sfarsit, auzim si noi de deputatul de Iasi Axinte! A fost gasit incompatibil

Deputatul PSD de Iasi Vasile Axinte risca sa-si piarda mandatul. Agentia Nationala de Integritate (ANI) a comunicat ieri ca acesta s-a aflat in stare de incompatibilitate in perioada in care era viceprimar al orasului Pascani.

Potrivit ANI, in anii 2012 si 2013 intre municipalitatea pascaneana si o mai mult


Joi, 08 Iunie 2017, ora 02:57

Blestemul maidanezilor!

Blestemul maidanezilor!

Modul cum s-a realizat externalizarea serviciului de gestionare a cainilor fara stapani din Iasi a intrat in atentia Agentiei Nationale de Integritate (ANI), institutie care a sesizat Directia Nationala Anticoruptie (DNA) in vederea verificarii daca doctorul Livioara Rotariu, fost sef-serviciu in mai mult


Marti, 18 Iulie 2017, ora 06:18

A sperat intr-o minune pana in ultima clipa! Un avocat renumit din Iasi a primit peste patru ani de inchisoare! Iata pentru ce patimeste acum!

A sperat intr-o minune pana in ultima clipa! Un avocat renumit din Iasi a primit peste patru ani de inchisoare! Iata pentru ce patimeste acum!

* Avocatul a sustinut ca a ajuns sa fie inculpat in acest dosar pentru ca a refuzat sa faca o intelegere cu procurorii de la DNA Iasi si a refuzat sa-si toarne un coleg de breasla * Dupa ce a primit doua pedepse definitive, a solicitat contopirea lor si a sperat sa primeasca o pedeapsa totala mai mai mult


Vineri, 14 Aprilie 2017, ora 06:16

TUIASI: Invatamant tehnic de top si studentie de neuitat

TUIASI: Invatamant tehnic de top si studentie de neuitat

Facultatea de Arhitectura "G. M. Cantacuzino"

Facultatea de Arhitectura "G. M. Cantacuzino" de la TUIASI este locul unde vei avea posibilitatea, in cei sase ani de studiu, sa-ti schitezi si construiesti viitorul, in machete, planse si schite. Vei lucra, alaturi de colegii tai, la proiecte care sa mai mult


Luni, 03 Iulie 2017, ora 10:53

Senatoarea Scantei: In 2016 a castigat 1 euro/minut, chiar si cand a dormit!

Senatoarea Scantei: In 2016 a castigat 1 euro/minut, chiar si cand a dormit!

Totodata, un deputat PSD a primit, printre altele, 1.600 euro/luna (7.200 lei) numai de la o institutie din subordinea Primariei. La un alt senator au aparut trei conturi in banci deschise in perioada 2002 - 2013, dar care nu figurau in declaratia de la inceput de mandat. In acelasi timp, la un mai mult


Vineri, 30 Iunie 2017, ora 02:50

Un edil se "ia la tranta" cu Agentia de Integritate

Un edil se "ia la tranta" cu Agentia de Integritate

Un edil a decis sa
dea i
n judecata Agentia Nationala de Integritate (ANI). Astfel, Vasile Axinte le solicita magistratilor din cadrul Curtii de Apel Iasi, in contencios administrativ, sa dispuna anularea concluziilor inspectorilor de integritate. Pe data de 7 iunie, ANI a precizat ca
a constatat mai mult