iasi olimpiada romana

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Lista premiantilor la Seara Valorilor in Sala Mare a Teatrului National "Vasile Alecsandri" din IASI

Lista premiantilor la Seara Valorilor in Sala Mare a Teatrului National "Vasile Alecsandri" din IASI

Pentru prima oara in istoria de 25 de ani a Sarbatorilor Iasului, Seara Valorilor a debutat cu Imnul National si cu un mesaj religios, respectiv Troparul Sfintei Cuvioase Parascheva, in intonarea si interpretarea Corului Filarmonicii de Stat Moldova si a Corului Academic Byzantion. Dupa cuvintele de mai mult


Vineri, 14 Octombrie 2016, ora 18:15

Doi elevi ieseni vor reprezenta Romania la o olimpiada de stiinta internationala

Doi elevi ieseni vor reprezenta Romania la o olimpiada de stiinta internationala

Luna decembrie a acestui an va fi marcata de un eveniment international educational deosebit de important pentru orasul Iasi. Doua eleve de liceu vor fi reprezentantele orasului nostru intr-o competitie a geniilor.

Este vorba despre elevii Popa Ioana Maria si Petrescu Bianca Alexandra, ambele eleve mai mult


Duminica, 09 Octombrie 2016, ora 15:16

Sefii Iasului cauta solutii pentru derularea in continuare a programului after school

Sefii Iasului cauta solutii pentru derularea in continuare a programului after school

Sefii administratiei iesene cauta solutii pentru derularea programului after school. O decizie a Ministerului Educatiei de a nu mai sustine acest program a starnit rumoare in intreaga tara, mii de parinti fiind scandalizati de faptul ca nu se mai gasesc resurse pentru ca acesta sa continue. mai mult


Miercuri, 05 Octombrie 2016, ora 06:15

Noi premii pentru elevii ieseni, la olimpiade

Noi premii pentru elevii ieseni, la olimpiade

* Elevii de la liceele iesene au obtinut premii la olimpiadele nationale si internationale

Inceputul noului an scolar aduce invatamantului iesean o reconfirmare a valorii sale, prin palmaresul impresionant inregistrat la doua olimpiade internationale desfasurate luna aceasta. Astfel, la Constanta mai mult


Miercuri, 14 Septembrie 2016, ora 06:17

El este olimpicul iesean de care suntem mandri! Este elev la un prestigios colegiu din Iasi

El este olimpicul iesean de care suntem mandri! Este elev la un prestigios colegiu din Iasi

Lotul olimpic al Romaniei a obtinut trei medalii de argint si o medalie de bronz la Olimpiada Internationala de Stiinte ale Pamantului, desfasurata in Japonia, informeaza Ministerul Educatiei. Reprezentant al Iasului la aceasta olimpiada a fost elevul Tudor Pipirig de la Colegiul National "Emil mai mult


Marti, 30 August 2016, ora 14:52

Premii valoroase la nivel national pentru elevii Colegiului National din Iasi

Premii valoroase la nivel national pentru elevii Colegiului National din Iasi

O noua reusita de marca pentru elevii si profesorii Colegiului National din Iasi. Astfel, inca o data se dovedeste valoarea Catedrei de Fizica a celebrei unitati de invatamant preuniversitar. "Va anunt un rezultat remarcabil al elevilor nostri. Trei elevi de la Colegiul National s-au calificat in mai mult


Joi, 04 August 2016, ora 12:16

Nu se teme de nimeni! Campionul mondial Mihai Nistor este favorit sa ia o medalie la Olimpiada

Nu se teme de nimeni! Campionul mondial Mihai Nistor este favorit sa ia o medalie la Olimpiada

Ieseanul Mihai Nistor este singurul reprezentant al Romaniei in intrecerea olimpica de box. Intr-un sport care a adus multe distinctii de-a lungul timpului, Mihai e acum o rara avis. "Imi pare rau ca nu mai sunt si alti baieti, dar toti trebuie sa inteleaga ca fara munca nu faci nimic", spune Mihai. mai mult


Joi, 04 August 2016, ora 06:18

Previziunea sumbra a unui infectionist roman: "Exista riscul unei epidemii de Zika dupa Olimpiada de la Rio"

Previziunea sumbra a unui infectionist roman: "Exista riscul unei epidemii de Zika dupa Olimpiada de la Rio"

Infectiile din spitale sunt una dintre principalele probleme cu care se confrunta sistemul medical romanesc. Dr. Mihnea Hurmuzache, directorul medical al Spitalului de Boli Infectioase "Sfanta Parascheva" din Iasi, ne spune care sunt categoriile de persoane cele mai vulnerabile, dar ne vorbeste si mai mult


Sambata, 30 Iulie 2016, ora 19:18

Un nou premiu international pentru un elev din Iasi

Un nou premiu international pentru un elev din Iasi

Un elev al Colegiului National "Emil Racovita" din Iasi, a adus orasului un prestigios premiu si anume medalia de argint pentru disciplina Chimie, in cadrul Olimpiadei Internationale Pluridisciplinare "Tuymaada", care se afla la a treisprezecea editie si a fost desfasurata in perioada 15 - 23 iulie, mai mult


Luni, 25 Iulie 2016, ora 15:16

Cele mai citite stiri
Accident grav la Cristesti. Un Matiz a fost facut armonica - FOTO
In urma cu cateva minute, soferul unui autoturism Matiz, in varsta de 30 de ani, in timp ce conducea ...
Arde Iasu'. I-au dat foc politicienii. Demisii si candidaturi-bomba
Lista liberalilor pentru alegerile parlamentare a starnit un val de nemultumiri in filiala. In timp ...
O cunoasteti? Aceasta nulitate controversata e in fruntea listei la Senat din partea PNL Iasi
Cel mai important loc de pe lista PNL pentru alegerile parlamentare a fost ocupat de un notar impus ...

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor