Ce spune Ilie Nastase dupa victoria Simonei Halep

Duminica, 07 Februarie 2016, ora 15:57
6574 citiri

Ilie Nastase a asistat din tribune la victoria obtinuta de Simona Halep in fata Petrei Kvitova, in Fed Cup, iar dupa meci a oferit primele impresii.

Fostul mare jucator de tenis a laudat jocul Simonei si anunta ca spera la un succes al Romaniei.

"Putea sa fie chiar 2-0, ma gandesc ca Simona a fost aproape de a lua si setul doi. Acum sper ca Monica sa castige si ea la simplu, n-as vrea sa ramanem in meciul de dublu. In tenis se intampla des sa alternezi perioadele bune cu cele mai putin bune. Simona s-a miscat foarte bine astazi, cu toate ca si Kvitova a jucat bine", a comentat Nastase la DolceSport.

Simona Halep, prima reactie dupa victoria de poveste cu Petra Kvitova

Simona Halep a obtinut o victorie splendida in fata Petrei Kvitova in confruntarea dintre Romania si Cehia din Grupa Mondiala a Fed Cup.

Simona Halep, victorie splendida cu Petra Kvitova in Fed Cup

A treia jucatoare a lumii s-a impus in trei seturi, scor 6-4, 3-6, 6-3, dupa doua ore si zece minute de joc.

Ca urmare a acestei victorii, Romania conduce Cehia cu scorul de 2-1 si mai are nevoie de un singur punct pentru calificarea in semifinale.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Ilie Nastase Halep victorie, #Ilie Nastase Halep Fed Cup, #Halep victorie Kvitova Fed Cup , #stiri Ilie Nastase