Ilie Nastase ii cere Mihaelei Buzarnescu sa o dea in judecata pe arbitra meciului cu Elina Svitolina: Trebuie sa plateasca

Luni, 13 August 2018, ora 13:01
12079 citiri

Fostul tenismen Ilie Nastase i-a cerut Mihaelei Buzarnescu sa o dea in judecata pe arbitra meciului cu Elina Svitolina, in care s-a accidentat.

Nastase spune ca arbitra trebuie sa plateasca dupa ce a refuzat sa opreasca jocul in momentul in care Mihaela i-a atras atentia ca suprafata este uda, iar la trei minute distanta s-a accidentat.

"Pacat ca s-a accidentat Buzarnescu. Eu l-as da in judecata pe arbitru. Daca a decis gresit, trebuie sa plateasca cumva. Bine ca nu e ruptura de ligamente, ca te tine 4-6 luni pe tusa", a spus Nastase la Digi Sport.

Mihaela Buzarnescu a fost nevoita sa se retraga in timpul meciului cu Elina Svitolina, din turul doi de la Rogers Cup, dupa ce a suferit o accidentare terifianta.

Sportiva noastra a calcat stramb in setul decisiv, cand era condusa cu 4-3, s-a lovit la glezna si imediat au urmat momente dramatice.

Mihaela a plans in hohote, a urlat la propriu de durere, in timp ce arbitrul de scaun si Svitolina au luat-o la fuga spre ea pentru a o ajuta.

Sportiva noastra a plans pentru mai bine de un sfert de ora si a incercat sa-si revina, dar totul a fost in zadar.

In cele din urma, romanca a parasit terenul in scaun cu rotile in aplauzele spectatorilor