Reactia lui Sumudica dupa infrangerea Astrei din Europa League: Ironii pentru suporteri

Joi, 15 Septembrie 2016, ora 23:02
7552 citiri

Marius Sumudica a parut multumit dupa meciul pierdut de echipa sa, Astra Giurgiu, in grupele Europa League.

Tehnicianul si-a laudat elevii pentru evolutia din repriza secunda a partidei cu Austria Viena si nu a ratat sansa de a ironiza inca o data putinii spectatori care au ales sa urmareasca pe viu echipa campioana.

"Au fost doua reprize diametral opuse, o prima repriza in care nu am aratat bine. Le-am facut cadou un gol din penalti. Golul al doilea al lor a fost de Champions League. Am facut insa o repriza secunda mult mai buna. Ii felicit pe baieti pentru partea a doua.

Sincer, nu ma asteptam sa vina nici macar atatia oameni la meci si mai ales sa strige Astra, Astra pe final.

Mai sunt cinci meciuri si se joaca in continuare. Le multumesc fanilor care au venit la meci, indiferent cu ce echipa tin. Au vazut un meci frumos, imi pare rau ca nu am facut un rezultat pozitiv", a spus Marius Sumudica, potrivit Sport.ro.

Citeste mai mult despre infrangerea Astrei din Europa League

Astra Giurgiu a debutat cu o infrangere in acest sezon al Europa League, campioana fiind invinsa de Austria Viena cu scorul de 3-2.

Acceseaza acest link pentru a vedea care este situatia din grupa Astrei

Pentru formatia de la malul Dunarii urmeaza in a doua intrecere continentala inter cluburi o deplasare de foc, in capitala Italiei pentru un duel la prima vedere imposibil cu AS Roma.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Sumudica Astra Europa League, #Astra rezultate Europa League , #Marius Sumudica