Victorie pentru CSM Bucuresti, in ultimul meci din grupele Champions League. Duel de foc in sferturi, pentru fetele lui Rosca

Duminica, 12 Martie 2017, ora 17:54
9749 citiri

CSM Bucuresti si-a facut datoria si a castigat ultimul meci din grupa principala II a Champions League la handbal feminin, stabilindu-si singura si viitoarea adversara din sferturile de finala.

Fetele noastre, campioane europene en-titre, au castigat usor la Team Esbjerg din Danemarca, scor 25-20, dupa 12-7 la pauza. Astfel, sportivele antrenate de Aurelian Rosca au terminat grupa principala II pe locul 3 si vor intalni in sferturi pe Ferencvaros din Ungaria.

Daca CSM Bucuresti era invinsa in Danemarca, urma sa joace cu locul 1 din grupa cealalta, si anume Vardar Skopje din Macedonia.

Iata programul complet din sferturi:

Vardar Skopje - FC Midtjylland

CSM Bucuresti - Ferencvaros

Gyor ETO - FC Metz

Buducnost - Larvik

CSM Bucuresti a castigat Liga Campionilor sezonul trecut dupa o finala in care a dispus, chiar la Budapesta, de ETO Gyor.

Partidele din sferturi, in dubla mansa, vor avea loc in luna aprilie.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#CSM Bucuresti victorie Danemarca, #CSM Bucuresti duel de foc Ferencvaros, #CSM Bucuresti castiga ultim meci Liga , #stiri CSM Bucuresti