Sapunaru a marcat primul gol la noua echipa a lui Sumudica

Sambata, 22 Iulie 2017, ora 16:59
3547 citiri

Fundasul Cristi Sapunaru a marcat deja primul gol la noua sa echipa, acolo unde este antrenat de Marius Sumudica, asa cum se intampla si la Astra Giurgiu, in Romania.

Cei doi joaca la Kayserispor in Turcia, avandu-i colegi si pe Silviu Lung si Fernando Boldrin.

In ultimul meci amical jucat de turci, Sapunaru a marcat un gol, in infrangerea, scor 1-2, a lui Kayseri cu FC Zbrojovka Brno, din Cehia.

Trupa turca a fost condusa din minutul 9 cu 2-0, iar golul lui Sapunaru a venit din penalti, in minutul 71.

Partida a avut loc in Austra, acolo unde este plecata formatia lui Sumudica in cantonament.

Urmatorul amical are loc in fata celor de la Udinese, din Serie A.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Sapunaru gol marcat Turcia, #Sapunaru prim gol marcat Kayserispor, #Sapunaru gol la formatie Sumudica Turcia , #stiri Cristian Sapunaru