Kayserispor, gruparea lui Marius Sumudica, o noua victorie in Turcia. Echipa fostului rapidist e pe val

Sambata, 30 Septembrie 2017, ora 18:50
4966 citiri

Echipa antrenata de fostul campion cu Astra in Romania, Marius Sumudica, pare din ce in ce mai bine legata in Turcia, acolo unde sambata a obtinut o noua victorie, 3-1 cu cei de la Bursaspor.

In acest meci, romanul Silviu Lung jr. a fost integralist, ca si Bogdan Stancu, dar pentru echipa oaspete.

Vural (15), Kana-Biyik (73) si Mendes (88) au adus golurile lui Kayseri, in timp ce pentru Bursa a egalat la 1 Ekong in minutul 38.

Boldrin a intrat pe teren in minutul 62, iar Cristi Sapunaru a fost si el introdus pe teren in ultimele 10 minute.

Dupa aceasta victorie, gruparea lui Sumi urca pe 2 in Turcia, la doar 2 punctele de liderul Galata.

In 7 etape disputate in Turcia, Kayseri are 4 victorii si 2 egaluri, fiind invinsa o singura data, chiar de liderul Galatasaray.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Sumudica victorie meci Kayserispor, #Sumudica noua victorie Turcia, #Sumudica pe val Turcia grupare , #stiri Marius Sumudica