Marius Sumudica mai obtine o victorie pretioasa in Turcia (Video)

Duminica, 22 Octombrie 2017, ora 19:13
5867 citiri

Gruparea din Turcia Kayserispor, antrenata de romanul Marius Sumudica, a obtinut o victorie pretioasa in campionat, scor 2-1 contra celor de la Konyaspor, fosta formatie a lui Marica si Torje.

Partida a avut loc pe terenul lui Kayseri, iar golurile formatiei lui Sumudica au fost marcate de Turuc, din penalti, in minutul 50 si de Ryan Mendes in minutul 64.

Toti cei 4 jucatori adusi de Sumudica din Liga 1 au fost titulari duminica, e vorba de Silviu Lung Jr., Sapunaru, Boldrin si Tiago Lopes.

Wilfred Moke, fost la FCSB, a fost rezerva la oaspeti.

Dupa aceasta victorie, Kayserispor urca pe locul 4, cu 17 puncte la activ, la egalitate cu Goztepe si Akihisar Belediye.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Sumudica noua victorie Turcia, #Video Sumudica obtine pretioasa victorie, #Sumudica victorie cai mari Turcia Kayseri , #stiri Marius Sumudica