Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Marius Sumudica obtine un egal cu Fenerbahce in ultima secunda dupa un meci cu sase goluri

Luni, 30 Octombrie 2017, ora 21:00
9207 citiri

Kayserispor, formatia pregatita de Marius Sumudica, a obtinut o remiza, scor 3-3, pe terenul lui Fenerbahce, dupa un gol marcat in ultima secunda.

Kayseri a deschis scorul in minutul 41 prin Umut Bulut, insa gazdele au reusit sa intoarca rezultatul.

Tufan (45), Neustadter (50) si Souza (62) au punctat pentru Fenerbahce.

Kayseri a revenit in meci dupa autogolul lui Neto din minutul 68, iar golul egalarii a venit abia in minutul 90+5, la ultima faza, si a fost marcat de Gyan. Sumudica a patruns pe teren si s-a aruncat pe burta dupa acest gol.

Silviu Lung a fost titular la Kayseri, in timp ce Sapunaru nu a fost inclus in lot.

Dupa acest rezultat, Kayserispor ajunge pe locul 4 in Turcia, cu 18 puncte, in timp ce Fenerbahce este pe 8, cu 16 puncte.

Etapa urmatoare, formatia pregatita de Marius Sumudica va primi vizita lui Trabzonspor, pe 4 noiembrie de la ora 13:00.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...