Potaissa Turda a suferit o infrangere la Odorhei. HC Odorhei-Potaissa Turda 27-23 (12-13)

Miercuri, 13 Decembrie 2017, ora 21:06
31 citiri
Miercuri, 13 decembrie, Potaissa Turda s-a deplasat la Odorhei pentru confruntarea cu Handbal Club din localitate. Meciul a contat pentru etapa a XV-a a Ligii Nationale de Handbal Masculin si s-a incheiat cu victoria echipei gazda, scor 27-23.

Au fost 60 de minute de inversunare si ambitii, in care nervii au fost intinsi la maximum iar cartonasele rosii au facut patru "victime".

Chiar daca gazdele au avut un inceput mai bun de meci, turdenii au reusit sa revina in joc si in minutul 9 au ...citește toată știrea