Inter a castigat derbiul cu AC Milan (Video)

Duminica, 07 Octombrie 2012, ora 23:40
1838 citiri

Inter a castigat cu 1-0 derbiul cu AC Milan, disputat duminica seara pe San Siro, in etapa a 7-a din Serie A.

Unicul gol al partidei a fost marcat in minutul 4, de fundasul argentinian Samuel, cu o lovitura de cap, dupa o centrare a lui Cambiasso.

In fata prorpriilor suporteri, pentru ca meciul a avut-o Milan ca gazda, "rossonerii" s-au aruncat in atac, insa n-au reusit calea spre gol.

Ocaziile trupei lui Massimiliano Allegri, care risca sa fie demis, au fost si mai mari in repriza a doua, pe care Inter a jucat-o cu un om in minus, dupa ce japonezul Nagatomo a fost eliminat in minutul 48.

AC Milan: Abbiati - Bonera (Abate '50), Mexes, Yepes, De Sciglio (Robinho '57) - de Jong, Montolivo - Emanuelson, Boateng, El Shaarawy (Pazzini '71) - Bojan.

INTER: Handanovici - Ranocchia, Samuel, Juan - Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo - Coutinho (Guarin '46) - Cassano (Pereira '53), Milito (Palacio '71).

In urma acestui succes, trupa lui Stramaccioni a ajuns la 15 puncte si ocupa locul 4 in clasament. De partea cealalta, AC Milan e pe locul 12, cu 7 puncte.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Inter castigat derbi Milan, #Inter invins Milan video, #Inter gol Samuel video , #AC Milan