Interul lui Chivu, victorie miraculoasa la Catania

Duminica, 03 Martie 2013, ora 18:10
1893 citiri

Inter Milano, formatie la care este legitimat si romanul Cristi Chivu, a obtinut o victorie miraculoasa pe terenul celor de la Catania. "Nerrazzurii" au revenit de la 0-2 la pauza, impunandu-se cu scorul de 3-2.

Fara vedeta Cassano, lasata acsa de antrenorul Andea Stramaccioni in urma unui conflict pe alocuri violent, Interul a avut o prima repriza de cosmar. Bergessio a deschis scorul in minutul 7 iar Marchese a dublat avantajul 12 minute mai tarziu, stabilind totodata scorul pauzei.

In partea secunda "nerrazzurii" au avut o revenire fabuloasa, cu Palacio in prim plan. Mai intai, atacantul a centrat bine pentru Alvarez, care a redus din diferenta in minutul 52.

In minutul 72 Palacio a restabilit egalitatea din pasa lui Alvaro Pereira iar in al doilea minut de prelungiri acelasi jucator a adus victoria pentru Inter in urma unei combinatii de efect cu Esteban Cambiasso.

Cristi Chivu a fost integralist pentru Inter Milano in aceasta partida.

Echipele:

Catania: Andujar, Alvarez, Spolli, Rolin, Marchese, Biagianti, Lodi, Izco, Castro, Gomez, Bergessio.

Inter: Handanovic, Zanetti, Chivu, Juan Isus, Pereira, Guarin, Kuzmanovic, Gargano, Schelotto, Rocchi, Alvarez.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Catania Inter rezultat, #Inter victorie Catania, #Inter Milano rezultate 2013, #Chivu Inter rezultate , #Cristi Chivu