Stefan Radu rade, Chivu plange, in Serie A

Duminica, 31 Martie 2013, ora 17:18
2329 citiri
Sursa:gsp.ro

Inter Milano a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, derby-ul etapei a XXX-a cu liderul din Serie A, Juventus Torino.

Batrana Doamna a spart gheata in debutul partidei prin Quagliarella care a deschis scorul in minutul 3. Pana la pauza tabela de marcaj a ramas neschimbata, oaspetii plecand la cabine cu un avantaj minim. Dupa pauza Interul a egalat in min.54 prin Palcio. Formatia lui Antonio Conte insa a parasit San Siro, in triumf, Matri marcand in min. 60 golul victoriei pentru torinezi.

Cristi Chivu a jucat intreaga partida, insa nu a putut evita infrangerea Interului, care se departeaza tot mai mult de locurile de Liga Campionilor, ocupand in prezent locul sapte in clasament cu 47 de puncte.

In schimb Lazio Roma cu Stefan Radu integralist , a invins acasa , scor 2-1, Catania. Oaspetii au marcat primii prin Izco in min.50, la o gafa a fundasului roman. Acesta a degajat un balon in jucatorul Cataniei care a ricosat in plasa.

Radu si-a rascumparat greseala in min.79, cand a centrat in careul advers iar Legrottaglie si-a introdus mingea in poarta proprie. Lazio a dat lovitura doua minute mai tarziu, prin Candreva, care a inscris golul care le mentine visul la principala competitie din cupele europene. Lazio ocupa locul cinci cu 50 de puncte, la distanta de un punct de Fiorentina ocupanta locului patru.

Cîrstoiu îi răsucește cuțitul în rană Gabrielei Firea: „Poate și eu aș fi trăit mai visceral ceea ce a simțit domnia sa”
Candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, a declarat vineri, într-o întâlnire cu organizaţia PSD Sector 6, că vrea să îi mulţumească personal Gabrielei...
AUR trimite un fost Secretar General al Guvernului să candideze pentru șefia unuia dintre cele mai sărace județe din România
Sorin Chelmu, fost Secretar Generla al Guvernul României, va candida la funcția de președintel al Consiliului Județean Vaslui. Originar din județul Vaslui, Chelmu și-a prezentat...
#Cristi Chivu Inter Milano, #Stefan Radu Lazio Roma, #Stefan Radu rade, #Chivu plange , #Cristi Chivu