Inter, meci de cosmar cu Cagliari

Luni, 29 Septembrie 2014, ora 10:41
1827 citiri

Surpriza uriasa in etapa a V-a din Serie A. Inter Milano a fost demolata, pe Giuseppe Meazza, dupa o prima repriza de cosmar. Echipa pregatita de Walter Mazzari a pierdut cu un neverosimil 4-1 in fata formatiei Cagliari.

Istoria partidei a fost scrisa in prima parte. Oaspetii au deschis scorul in minutul 10, prin Marco Sau, gazdele egaland opt minute mai tarziu prin argentinianul Osvaldo.

Echilibrul meciului s-a rupt in minutul 27, cand japonezul Nagatamo, de la Inter, a fost eliminat, iar echipa veteranului antrenor slovac Zdenek Zeman s-a napustit asupra gazdelor.

Atacantul suedez Ekdal a inscris imediat doua goluri, in minutele 29 si 34.

Portarul interist, Handanovici, si-a salvat echipa de la un alt gol dupa ce a aparat un penalti, insa nu s-a mai putut opune lui Ekdal, care a realizat tripla.

Intr-o alta partida din acesta etapa, Juventus a invins in deplasare, scor 3-0, Atalanta, iar Roma s-a impus acasa, scor 2-0, cu Empoli. In schimb, Milan a incheiat la egalitate, scor 1-1 cu Cesena, a doua remiza consecutiva pe teren advers.

Dupa aceasta etapa, Inter ocupa locul cinci in clasament, cu 8 puncte, la egalitate cu Milan, in frunte aflandu-se Juventus si Roma ambele cu cate 15 puncte.

Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
#Inter Cagliari Serie A, #Inter Seria A rezultate, #Serie A rezultate , #Serie A