Inter si Roma au facut spectacol in Italia

Luni, 07 Februarie 2011, ora 08:45
1486 citiri

Intalnirea Inter Milano - AS Roma a oferit un spectacol de neuitat fanilor prezenti pe Giuseppe Meazza, cele doua formatii inscriind nu mai putin de 8 goluri, scor final 5-3.

Gazdele, fara Cristi Chivu in teren, au deschis scorul inca din minutul trei prin olandezul Sneijder. Simplicio a restabilit egalitatea 10 minute mai tarziu, iar Eto'o a punctat inainte de pauza pentru 2-1.

Eto'o a gasit din nou golul, la 18 minute de la reluare, de aceasta data din penalti, iar Motta marcat pentru 4-1, in minutul 71. Romanii au revenit rapid in joc, prin Vucinici (75') si Loria (81'), iar Cambiasso a inscris in ultimul minut pentru a inchide un joc fabulos, castigat de trupa lui Leonardo cu 5-3.

Succesul de duminica seara ii apropie pe "nerrazzuri" la cinci puncte de liderul AC Milan, echipa lui Chivu avand si un meci mai putin disputat.

AS Roma ocupa locul 7 si se afla la 10 puncte de lider, insa tot cu o partida mai putin disputata.

C.F.

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...
Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....