Mircea Lucescu a suferit un esec umilitor pe banca Turciei

Luni, 13 Noiembrie 2017, ora 21:34
17545 citiri

Turcia nu-si revine sub comanda lui Mircea Lucescu si a suferit inca un esec umilitor.

Pentru prima data in ultimii 46 de ani, Turcia a fost invinsa de Albania, scor 2-3.

La pauza, Albania a avut 2-0, dupa dubla lui Sadiku, Under a redus din diferenta in minutul 47, insa turcii au mai primit un gol in minutul 55, prin Grezda.

Akbaba a stabilit scorul final in minutul 60, iar Turcia a pierdut 3-2.

Presa din Turcia ii cere deja demisia lui Mircea Lucescu pe fondul ultimelor rezultate.

In cele sase meciuri pe banca nationalei Turciei, Lucescu are o singura victorie, patru infrangeri si o remiza.

Lucescu a anuntat deja ca se va retrage din fotbal dupa mandatul la nationala Turciei.

C.S.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...