Meciul Irinei Begu, cel mai lung din 2016 in circuitul WTA: Reactii superbe din partea specialistilor

Miercuri, 25 Mai 2016, ora 22:50
14308 citiri

Meciul dintre Irina Begu si Coco Vandeweghe, din turul al doilea de la Roland Garros, a fost cel mai lung al acestui an in circuitul WTA.

Trei ore si 38 de minute a durat duelul castigat de sportiva noastra in trei seturi, cu un epuizant 10-8 in setul decisiv.

"La 3 ore si 38 de minute, meciul dintre Begu si Vandeweghe este cel mai lung al sezonului", au anuntat cei de la WTA.

Iar performanta reusita de cele doua sportive nu a fost trecuta cu vederea nici de specialistii din acest sport.

Jucatoare in activitate, antrenori sau analisti au apreciat la unison prestatia tenismenelor.

Iata cateva dintre reactii:

"Fetelor, meciul acesta... Irina Begu, Coco Vandeweghe, efort superb" - Kristina Mladenovic, jucatoare profesionista

"In cel mai lung meci al anului, Irina Begu o invinge pe Coco Vandeweghe. Ne inclinam in fata celor doua" - Ben Rothenberg, jurnalist

"Ambele jucatoare au luptat incredibil" - Brad Gilbert, antrenor

"Un meci fantastic intre Begu si Vandeweghe" - Nick McCarvel, jurnalist

Irina Begu s-a calificat in turul al treilea de la Roland Garros dupa o victorie de poveste obtinuta in fata americancei Coco Vandeweghe.

Sportiva noastra s-a impus in trei seturi, scor 6-7, 7-6, 10-8, dupa mai mult de trei ore si jumatate de joc.

In turul al treilea, vineri, Begu o va intalni pe nemtoaica Annika Beck, aceasta avand si ea nevoie de trei seturi pentru a o invinge pe Kateryna Bondarenko.

Citeste mai mult despre victoria obtinuta de Irina Begu in turul II de la Roland Garros.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
#Irina Begu victorie Roland Garros, #Begu Vandeweghe Roland Garros 2016 , #Roland Garros