Reactia Irinei Begu dupa victoria de la Roland Garros: Adversara a facut anti-joc

Marti, 24 Mai 2016, ora 07:11

Irina Begu a vorbit despre victoria obtinuta luni seara in turul I de la Roland Garros.

Sportiva noastra a parut destul de suparata din cauza strategiei de joc adoptata de adversara sa, americanca Bethanie Mattek-Sands.

"A fost un meci greu, mai ales ca am evoluat in primul tur, cand nu stii niciodata la ce sa te astepti. A fost greu pentru ca ea a jucat altfel decat stiam eu, a dat mult slice cu reverul. A facut anti-joc, pot sa spun. Eu am fost nevoita sa imi schimb strategia, dar cred ca in seturile doi si trei am reusit sa joc la un nivel bun", a spus Begu la EuroSport.

Irina Begu, victorie la Roland Garros dupa o revenire splendida

Irina Begu a debutat cu o victorie la editia 2016 a turneului de la Roland Garros.

In primul tur, romanca a trecut in trei seturi de americanca Bethanie Mattek-Sands, scor 5-7, 6-1, 6-3, dupa o revenire de exceptie.

In turul al doilea de la Openul Frantei, Begu va da peste o alta jucatoare din Statele Unite, este vorba despre Coco Vandeweghe.