Bianca Andreescu a invins-o pe Irina Begu la Miami dupa un meci electrizant

Vineri, 22 Martie 2019, ora 00:01

Bianca Andreescu a invins-o pe Irina Begu in primul tur de la Miami la capatul unui meci electrizant.

Ocupanta locului 24 WTA a revenit incredibil dupa ce a fost condusa cu 5-1 in setul secund si a salvat o minge de meci.

Bianca s-a impus in cele din urma cu 4-6, 7-6 (2), 6-2 la capatul unei partide superbe.

Dupa euforia victoriei din turneul de la Indian Wells, Bianca a intrat relaxata pe teren si i-a permis Irinei sa castige primul set cu 6-4.

Totul parea ca merge struna pentru Irina, care a condus cu 5-1 in setul secund si a avut si o minge de meci. Doar ca, din senin, Bianca si-a recapatat focul interior, a inceput sa trimita mingile doar in teren si Irina s-a prabusit brusc.

In cateva minute scorul devenise 6-5 pentru Bianca, iar Irina a cerut de urgenta interventia antrenorului. A ajuns la tie-break, dar nimic n-a mai putut-o opri pe Bianca.

Setul decisiv a fost la discretia Biancai, cea care a ajuns astfel in turul 2, unde o va intalni pe Sofia Kenin, favorita numarul 32.

BEGU - ANDREESCU 6-4, 6-7 (2), 2-6

00:01 - Bianca o invinge pe Irina!

23:57 - Bianca mai face un break, are 5-2 si acum serveste pentru calificare.

23:53 - Bianca se distanteaza la 4-2.

23:48 - Irina da semne de revenire si scorul este 3-2 pentru Bianca.

23:45 - Bianca isi face si ea serviciul si conduce cu 3-1.

23:39 - Irina isi face serviciul si intrerupe seria Biancai.

23:36 - Bianca joaca stralucitor si conduce cu 2-0.

23:32 - Bianca incepe setul decisiv cu un break la zero!

23:30 - Bianca a cerut o pauza de toaleta si a stat aproximativ 10 minute la vestiar, in timp ce Irina a ramas pe teren.

23:19 - Bianca trimite meciul in decisiv dupa ce a castigat tie-break-ul la doi! Amintim ca Irina a condus cu 5-1 in setul secund!!!

23:12 - Irina opreste seria Biancai si setul secund se decide la tie-break!

23:08 - Bianca ia al cincilea game la rand si o conduce pe Irina cu 6-5!

23:05 - Incredibil, Bianca mai face un break! Irina a condus cu 5-1, a avut minge de meci, dar acum scorul este 5-5!!!

23:00 - Bianca isi face din nou serviciul si scorul devine 5-4! Irina serveste din nou pentru castigarea meciului, sub o mare presiune!

22:57 - Irina rateaza o minge de meci, iar Bianca face break si scorul este 5-3!

22:51 - Bianca isi face serviciul, dar acum Irina serveste pentru castigarea meciului.

22:48 - Irina conduce cu 5-1 si e tot mai aproape de victorie!

22:40 - Irina mai face un break si conduce cu 4-1.

22:36 - Irina nu are emotii in acest game si conduce cu 3-1.

22:31 - Irina face un nou break si conduce cu 2-1.

22:25 - Bianca face rebreak la zero si scorul este 1-1.

22:22 - Irina incepe cu un break si setul secund!

22:16 - Irina castiga primul set cu 6-4!

22:09 - Bianca isi face serviciul si ramane in set, dar acum Irina serveste pentru castigarea setului.

22:05 - Bianca rateaza sansa de a face rebreak si scorul este 5-3 pentru Irina!

21:56 - Bianca reuseste cel mai bun game al ei din acest meci si scorul este 4-3.

21:53 - Irina continua evolutia foarte sigura si conduce cu 4-2.

21:47 - Irina face un nou break si conduce cu 3-2.

21:44 - Bianca face rebreak si egaleaza la doi.

21:39 - Bianca isi face in premiera serviciul in acest meci.

21:35 - Inca un game solid pentru Irina si scorul este 2-0!

21:31 - Irina face breeak in primul game al meciului!

21:28 - A inceput meciul!

21:26 - Bianca va servi prima in acest meci.

21:17 - Meciul va incepe in cateva minute.