Irina Begu, eliminata de Angelique Kerber in sferturi la Charleston

Vineri, 08 Aprilie 2016, ora 21:21
12834 citiri

Irina Begu a parasit turneul de la Charleston (SUA) in sferturile de finala.

Sportiva noastra a fost invinsa de ocupanta locului 2 in clasamentul WTA, Angelique Kerber, scor 6-2, 6-3.

Irina a acuzat o oarecare stare de oboseala si nu a putut face fata intr-un meci in care a intalnit o adversara mult mai valoroasa.

Kerber a servit perfect in aceasta intalnire si nu si-a pierdut serviciul niciodata.

Irina ramane insa cu al doilea turneu in care a reusit sa lege o serie de trei victorii la rand, dupa cel de la Miami, si arata ca a trecut peste problemele fizice din startul sezonului.

Pentru sportiva noastra urmeaza participarea in Fed Cup, in meciul Romania - Germania, unde are din nou sansa de a se duela cu Angelique Kerber.

BEGU - KERBER 2-6, 3-6

21:21 - Kerber incheie meciul cu un break si se califica in semifinale!

21:18 - Kerber conduce cu 5-3, Irina serveste pentru a ramane in meci.

21:14 - Game castigat fara emotii de Irina, scorul este 3-4.

21:11 - Kerber isi face serviciul si are 4-2.

21:06 - Kerber face un break la zero in doar un minut!

21:05 - Irina nu reuseste nici de aceasta data break-ul, scorul devine 2-2.

21:00 - Game fara emotii pentru Irina, care conduce din nou, 2-1.

20:56 - Kerber continua sa joace fara greseala pe propriul serviciu si egaleaza la unu.

20:53 - Irina castiga primul game din setul secund pe propriul serviciu dupa aproape 10 minute de joc.

20:43 - Kerber isi face serviciul si castiga primul set!

20:37 - Kerber mai face un break si conduce cu 5-2. Va servi pentru castigarea primului set.

20:33 - Irina revine de la 0-40, insa nu reuseste sa-si creeze sansa unui break. Angie conduce cu 4-2.

20:29 - Cel mai bun game al Irinei din acest meci, scorul devine 2-3.

20:25 - Irina comite doua greseli in situatii ce ii erau favorabile, iar Kerber se distanteaza la 3-1.

20:20 - Kerber profita de prima sansa de break si conduce cu 2-1.

20:14 - Kerber isi face si ea serviciul si egaleaza la unu.

20:11 - Irina incepe excelent si-si face serviciul fara emotii.

20:08 - A inceput partida!

20:03 - Irina va servi prima in aceasta partida.

Info: Partida incepe la ora 20:00. Este prima partida a zilei, astfel ca ora este certa.

Angelique Kerber ocupa locul 2 WTA si a castigat in acest an Australian Open.

Cele doua tenismene s-au intalnit de patru ori pana in prezent, impartindu-si victoriile. Kerber s-a impus in 2013, la Indian Wells, si anul trecut chiar la Charleston.

De cealalta parte, Irina a castigat ambele partide in 2015, la Australian Open si pe zgura de la Roma.

Cele doua sportive s-ar putea duela si in confruntarea Romania - Germania, din Fed Cup, daca vor fi selectate pentru proba de simplu.

Partida este televizata de Digi Sport 2.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#Irina Begu Charleston, #Irina Begu sferturi Charleston, #Irina Begu Angelique Kerber LIVE , #stiri Irina Begu