Irina Begu, eliminata de Angelique Kerber in sferturi la Charleston

Vineri, 08 Aprilie 2016, ora 21:21
12834 citiri

Irina Begu a parasit turneul de la Charleston (SUA) in sferturile de finala.

Sportiva noastra a fost invinsa de ocupanta locului 2 in clasamentul WTA, Angelique Kerber, scor 6-2, 6-3.

Irina a acuzat o oarecare stare de oboseala si nu a putut face fata intr-un meci in care a intalnit o adversara mult mai valoroasa.

Kerber a servit perfect in aceasta intalnire si nu si-a pierdut serviciul niciodata.

Irina ramane insa cu al doilea turneu in care a reusit sa lege o serie de trei victorii la rand, dupa cel de la Miami, si arata ca a trecut peste problemele fizice din startul sezonului.

Pentru sportiva noastra urmeaza participarea in Fed Cup, in meciul Romania - Germania, unde are din nou sansa de a se duela cu Angelique Kerber.

BEGU - KERBER 2-6, 3-6

21:21 - Kerber incheie meciul cu un break si se califica in semifinale!

21:18 - Kerber conduce cu 5-3, Irina serveste pentru a ramane in meci.

21:14 - Game castigat fara emotii de Irina, scorul este 3-4.

21:11 - Kerber isi face serviciul si are 4-2.

21:06 - Kerber face un break la zero in doar un minut!

21:05 - Irina nu reuseste nici de aceasta data break-ul, scorul devine 2-2.

21:00 - Game fara emotii pentru Irina, care conduce din nou, 2-1.

20:56 - Kerber continua sa joace fara greseala pe propriul serviciu si egaleaza la unu.

20:53 - Irina castiga primul game din setul secund pe propriul serviciu dupa aproape 10 minute de joc.

20:43 - Kerber isi face serviciul si castiga primul set!

20:37 - Kerber mai face un break si conduce cu 5-2. Va servi pentru castigarea primului set.

20:33 - Irina revine de la 0-40, insa nu reuseste sa-si creeze sansa unui break. Angie conduce cu 4-2.

20:29 - Cel mai bun game al Irinei din acest meci, scorul devine 2-3.

20:25 - Irina comite doua greseli in situatii ce ii erau favorabile, iar Kerber se distanteaza la 3-1.

20:20 - Kerber profita de prima sansa de break si conduce cu 2-1.

20:14 - Kerber isi face si ea serviciul si egaleaza la unu.

20:11 - Irina incepe excelent si-si face serviciul fara emotii.

20:08 - A inceput partida!

20:03 - Irina va servi prima in aceasta partida.

Info: Partida incepe la ora 20:00. Este prima partida a zilei, astfel ca ora este certa.

Angelique Kerber ocupa locul 2 WTA si a castigat in acest an Australian Open.

Cele doua tenismene s-au intalnit de patru ori pana in prezent, impartindu-si victoriile. Kerber s-a impus in 2013, la Indian Wells, si anul trecut chiar la Charleston.

De cealalta parte, Irina a castigat ambele partide in 2015, la Australian Open si pe zgura de la Roma.

Cele doua sportive s-ar putea duela si in confruntarea Romania - Germania, din Fed Cup, daca vor fi selectate pentru proba de simplu.

Partida este televizata de Digi Sport 2.

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...
#Irina Begu Charleston, #Irina Begu sferturi Charleston, #Irina Begu Angelique Kerber LIVE , #stiri Irina Begu