Irina Begu pierde in Thailanda si se prabuseste in clasamentul WTA

Miercuri, 30 Ianuarie 2019, ora 14:04
6587 citiri

Irina Begu a parasit, miercuri, turneul de la Hua Hin (Thailanda).

Reprezentanta noastra, aflata pe locul 71 in clasamentul WTA, a fost invinsa in turul doi de chineoziaca Saisai Zheng (locul 42 WTA).

2-6, 4-6, a fost scorul intalnirii dintre cele doua, care a durat o ora si 32 de minute.

Pentru prezenta in turul doi la Hua Hin, Irina Begu va fi recompensata cu un cec in valoare de 3.400 de dolari si 30 de puncte in clasamentul WTA.

Tenismena romana in varsta de 28 de ani va cobori insa in clasamentul WTA, cel putin trei pozitii, pana pe locul 74, cu 797 de puncte. Risca insa sa fie depasita de mai multe tenismene pana la sfarsitul acestei saptamani.

Saisai Zheng o va intalni in sferturile de finala pe castigatoarea partidei dintre Ajla Tomljanovic si ucraineanca Kateryna Kozlova.

Cealalta reprezentanta a Romaniei la Openul Thailandei, Monica Niculescu, o va intalni, joi, in turul doi pe poloneza Magda Linette.

250.000d de dolari sunt premiile totale ale turneului din Thailanda.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Irina Begu Hua Hin, #Irina Begu eliminata, #Irina Begu Open Thailanda , #stiri Irina Begu