Irina Begu, a doua victorie intr-o singura zi la Roma: Calificare in sferturi si la dublu!

Joi, 12 Mai 2016, ora 17:43
13064 citiri

Irina Begu este performera zilei de joi de la Roma, ea obtinand doua victorii la o distanta de numai cateva ore.

Dupa ce s-a calificat in sferturile de finala ale probei de simplu, Irina a repetat performanta si in intrecerea de dublu.

Begu si partenera sa, Monica Niculescu, au reusit sa treaca in optimi de cuplul format din Yung-Jan Chan si Anna-Lena Groenefeld, scor 2-6, 7-6 (1), 10-8.

Irina Begu se califica in sferturi la Roma dupa o victorie superba

Rezultatul este cu atat mai important cu cat Begu si Niculescu au reusit sa revina de la 2-6 si 0-4 in setul al doilea pentru a castiga meciul intr-o ora si jumatate.

SUA, mesaj puternic de apreciere și susținere pentru România, la 20 de ani de la aderarea la NATO FOTO
România a jucat un rol crucial în promovarea securităţii şi cooperării în cadrul NATO, contribuind la operaţiunile de menţinere a păcii şi sporind interoperabilitatea între statele...
Optimismul lui Rareș Bogdan pentru europarlamentare: „Obţinem 20 de mandate. SOS-ul doamnei Şoşoacă nu va intra în PE”
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan a declarat vineri, 29 martie, că alianţa PSD-PNL poate lua la redistribuire 20 de mandate de europarlamentari. Europarlamentarul susține că AUR va...
#Begu Niculescu Roma 2016, #Irina Begu Roma WTA, #Begu Niculescu rezultate dublu , #stiri Irina Begu