Irina Begu avanseaza in turul doi la US Open

Luni, 27 August 2018, ora 19:41

Irina Begu s-a calificat, luni, in turul doi la US Open 2018.

Tenismena noastra a invins-o in runda inaugurala pe reprezentanta gazdelor Jennifer Brady (locul 66 WTA), in doua seturi, scor 6-3, 6-3.

O ora si 28 de minute a durat confruntarea dintre cele doua tenismene, controlata de reprezentanta Romaniei.

In urma acestui succes, Irina si-a asigurat un cec in valoare de 93.000 de dolari si 70 de puncte in clasamentul WTA.

In runda urmatoare, Irina Begu, aflata pe locul 59 in ierarhia WTA, o va intalni pe chinezoaica Wang Qiang.

Partida dintre Irina Begu si Wang Qiang se va disputa miercuri, la o ora ce urmeaza a fi anuntata de organizatori.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Irina Begu (locul 59 WTA) si Jennifer Brady (locul 66 WTA), din primul tur la US Open 2018.

Irina Begu - Jennifer Brady 6-3, 6-3

19:39 - GAME, SET SI MECI IRINA BEGU

19:35 - Irina reuseste breakul si va servi pentru castigarea meciului.

19:30 - Break facut de Jennifer Brady.

19:19 - Irina mai face un break si urmeaza sa serveasca pentru 5-2.

19:13 - Rebreak al tenismenei noastre.

19:09 - Jennifer Brady reuseste breakul si trece in avantaj in acest set doi.

19:00 - Irina salveaza doua mingi de break si isi face serviciul.

18:53 - Reprezentanta noastra castiga 5 game-uri la rand si isi adjudeca primul set.

18:45 - Begu profita de cea de-a 7-a minge de break si preia conducerea.

18:30 - Irina isi recupereaza serviciul pierdut.

18:24 - Inca un break in contul lui Brady, care se distanteaza la 3-1.

18:17 - Rebreak reusit de tenismena din SUA.

18:15 - Irina incepe excelent meciul, cu un break.

ora 18:11 - A inceput partida.

INFO: Partida e programata pe terenul numarul 7 din cadrul complexului de la US Open.

INFO: E prima intalnire directa intre cele doua tenismene.

US Open 2018 se desfasoara in perioada 27 august - 9 septembrie.