Irina Begu continua la Charleston dupa o victorie dramatica

Luni, 04 Aprilie 2016, ora 22:27
16373 citiri

Irina Begu s-a calificat in turul doi de la Charleston (SUA) dupa o victorie dramatica, obtinuta la capatul unui meci ce a durat aproape trei ore, in fata frantuzoaicei Caroline Garcia.

Sportiva noastra a invins-o pe ocupanta locului 44 WTA cu scorul 6-4, 2-6, 7-6 (3).

Primul set s-a disputat sub semnul unui echilibru teribil, dar Irina a reusit sa faca break in penultimul game si s-a impus cu 6-4.

Usor relaxata, Begu a cedat in setul secund, iar Garcia a reusit sa trimita meciul in setul decisiv.

In ultimul act, cele doua sportive au mers cap la cap, astfel ca partida s-a decis la tie-break.

Experienta Irinei Begu a facut insa diferenta, iar sportiva noastra avanseaza in concurs.

In turul urmator, Irina se va duela cu invingatoarea dintre Teliana Pereira si Bethanie Mattek-Sands.

BEGU - GARCIA 6-4, 2-6, 7-6 (3)

*Apasati tasta Refresh (F5) pentru actualizarea scorului

22:27 - Final de meci! Irina Begu se califica in turul urmator!

22:18 - Meciul se va decide la tie-break.

21:26 - Garcia castiga setul secund intr-o ora si trimite meciul in decisiv.

20:25 - Irina face un break pe final si castiga primul set!

19:41 - A inceput meciul!

19:34 - Meciul va incepe cu Garcia la serviciu.

19:18 - Partida va incepe in cateva minute.

Info: Partida incepe dupa ora 19:20 si nu este televizata in Romania

Irina Begu ocupa locul 34 WTA, in timp ce Garcia se afla pe locul 44

Scorul intalnirilor directe este egal, 1-1.

Castigatoarea o va intalni in turul doi pe invingatoarea dintre Teliana Pereira si Bethanie Mattek-Sands.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...