Irina Begu, eliminata de la Wimbledon

Miercuri, 05 Iulie 2017, ora 16:01
23776 citiri

Irina Begu a fost eliminata miercuri dupa-amiaza in turul II al turneului de Grand Slam de la Wimbledon.

Reprezentanta noastra a fost invinsa de favorita numarul 27, croata Ana Konjuh, in trei seturi, scor 6-7, 6-2, 3-6.

Partida dintre cele doua a fost una extrem de echilibrata si s-a incheiat dupa doua ore si 15 minute.

Irina a fost jucatoarea mai activa in primul set, in care a condus cu 5-3 si a servit pentru a-l inchide, insa croata a revenit si s-a impus la tie-break.

Setul doi i-a revenit sportivei noastre dupa o prestatie foarte buna, insa Irina nu s-a mai regasit in setul III, castigat de Konjuh dupa doua breakuri consecutive.

Pentru prezenta in turul II la Wimbledon, Irina va fi recompensata cu un cec in valoare de 57.000 de lire sterline si 70 de puncte in ierarhia WTA.

In ceea ce-o priveste pe Konjuh, o va intalni in runda urmatoare pe favorita numarul 8, slovaca Dominika Cibulkova.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida pe care Irina Begu a disputat-o in turul II al turneului de Grand Slam de la Wimbledon.

Irina Begu - Ana Konjuh 6-7 (3), 6-2, 3-6

16:00 - BREAK, SET SI MECI ANA KONJUH!

15:56 - Ana Konjuh isi face serviciul si se desprinde la 5-3, iar Irina va servi pentru a ramane in meci.

15:52 - Break reusit de Ana Konjuh.

15:43 - Un nou game alb reusit de jucatoarea din Croatia.

15:40 - Irina isi face serviciul.

15:35 - Game la 0 reusit de Konjuh si scorul devine egal.

15:32 - Game Irina, care preia conducerea in setul decisiv.

15:27 - Rebreak reusit de Irina Begu.

15:23 - Croata incepe excelent setul III, cu un break.

15:18 - Irina serveste prima in decisiv.

15:18 - Un nou break reusit de Irina, care se impune in setul II cu 6-2 si vom avea set decisiv.

15:13 - Game facut de Irina si scorul e 5-2 in acest moment.

15:08 - Break reusit de Irina, care se desprinde la 4-2 in setul II.

15:05 - Inca un game in contul Irinei.

15:00 - Konjuh egaleaza la 2.

14:55 - Cele doua jucatoare continua sa-si faca serviciile, iar echilibrul se mentine si in acest set secund.

14:50 - Game Konjuh.

14:47 - Begu isi face serviciul si preia conducerea in setul II.

14:43 - Irina serveste prima in setul doi.

14:42 - Ana Konjuh castiga primul set la tie-break, cu 7-3.

- 4-2 pentru Konjuh e scorul dupa 6 puncte disputate in tie-break.

- 2-1 pentru Konjuh dupa 3 mingi jucate in tie-break.

14:35 - Game alb al Irinei si vom avea tie-break.

14:32 - Irina are 40-0 pe serviciul adversarei, dar iroseste cele trei mingi de break, iar Konjuh face 6-5.

14:27 - Break Konjuh si setul continua.

14:23 - Game rapid al lui Konjuh, insa Irina va servi pentru castigarea primului set.

14:20 - Irina isi face serviciul si se desprinde la 5-3.

14:14 - Break reusit de Irina Begu.

14:09 - Game usor castigat de reprezentanta noastra si avem 3-3.

14:06 - Echilibrul se mentine, ambele jucatoare impunandu-se pe propriile servicii fara mari dificultati.

14:03 - Game Irina si avem egalitate la 2 dupa primele patru game-uri ale meciului.

13:56 - Ana Konjuh isi face serviciul si are 2-1 in primul set.

13:50 - Irina raspunde cu un game castigat rapid.

13:48 - Primul game al meciului e castigat de croata.

13:45 - Konjuh serveste prima.

ora 13:45 - A inceput partida.

INFO: Irina Begu ocupa locul 64 WTA, in timp ce croata Ana Konjuh si afla pe pozitia a 29-a.

INFO: Partida e prima programata pe terenul numarul 17.

INFO: Cele doua s-au mai intalnit o singura data pana acum, in 2015, la Roland Garros, cand reprezentanta noastra s-a impus categoric, scor 6-2, 6-0.

INFO: In primul tur la Wimbledon, Irina a trecut de Naomi Broady, scor 6-4, 6-2. De partea cealalta, Ana Konjuh a invins-o pe Sabine Lisicki, cu 6-1, 6-4.

Wimbledon 2017 se desfasoara in perioada 3-16 iulie.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Irina Begu eliminata Wimbledon, #LIVE meci Irina Begu, #Irina Begu Wimbledon Live, #Irina Begu Ana Konjuh , #stiri Irina Begu