Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Irina Begu impresioneaza in SUA

Miercuri, 24 August 2011, ora 12:44
2476 citiri

Irina Begu s-a calificat miercuri dimineata in sferturile de finala ale turneului de 220.000 de dolari de la Dallas (Statele Unite ale Americii).

Romanca a obtinut o victorie clara in fata Giselei Dulko (Argentina), pe care a eliminat-o in doar doua seturi, scor 6-4, 6-3.

Cap de serie numarul 8, Begu s-a impus de trei ori pe serviciul sportivei din Argentina si a avut o eficienta de 89% pe primul serviciu in setul al doilea.

In sferturile de finala, Begu o va intalni pe castigatoarea duelului dintre suedeza Sofia Arvidsson si letona Anastasija Sevastova.

C.F.

Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...
WTA Madrid începe azi fără Simona Halep. Programul româncelor
Turneul WTA 1000 de la Madrid programează astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, în absența Simonei Halep, care a refuzat din motive medicale wild-card-ul oferit de...