Irina Begu, eliminata in primul tur la Beijing

Luni, 05 Octombrie 2015, ora 09:36
7778 citiri

Irina Begu a fost eliminata, luni dimineata, in primul tur de la Beijing.

Sportiva noastra a fost invinsa neasteptat de croata Mirjana Lucic Baroni, scor 6-1, 3-6, 6-3.

Irina pornea ca favorita in fata jucatoarei aflata pe locul 84 in clasamentul mondial, insa primul set a fost unul de cosmar pentru romanca.

Lucic Baroni s-a distantat rapid la 5-0 si a castigat primul set fara nicio problema, insa Irina a reusit sa se replieze si sa-si revina in actul secund.

Romanca a inceput bine apoi "decisivul", doar pentru a cadea inexplicabil, permitandu-i adversarei sa se distanteze din nou.

Ultimul game al meciului a fost unul foarte disputat, Irina avand mai multe sanse de a face breakul la scorul de 5-3. Cum nu si-a concretizat oportunitatile, Lucic Baroni a castigat game-ul si, implicit, partida.-

Irina Begu - Mirjana Lucic Baroni 1-6/ 6-3/ 3-6

09:36 - Game, set si meci Mirjana Lucic Baroni!

09:07 - Doua breakuri ale Mirjanei o duc pe aceasta in frunte.

08:55 - Break pentru Irina in primul game din "decisiv".

08:51 - Game si set Irina Begu! Partida va fi decisa in "decisiv".

08:47 - Break Irina, care va servi pentru castigarea setului!

08:40 - Rebreak Begu! Setul se joaca.

08:34 - Break pentru Lucic Baroni.

08:17 - Rebreak pentru Irina! Poate ca mai poate salva ceva din jocul acesta.

08:14 - Begu nu incepe mai bine setul secund, Lucic Baroni reusind beakul.

08:09 - Irina pierde fara drept de apel primul set al meciului.

08:02 - Inca un break pentru Lucic Baroni, care se indreapta spre castigarea primului set.

07:52 - Din pacate, Irina isi pierde serviciul.

07:39 - Incepe meciul!

INFO: Irina ocupa locul 26 in clasamentul mondial, in timp ce adversara ei se afla pe un modest loc 84 in ierarhia mondiala.

INFO: Begu si Lucic Baroni s-au intalnit de doua ori pana acum in circuitul WTA, impartindu-si victoriile. Ambele meciuri directe au avut loc insa tocmai in anul 2009.

INFO: Partida dintre Begu si Lucic Baroni nu este televizata in Romania.

România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
Nicușor Dan: ”Într-o țară civilizată, Ştefan Dumitraşcu și domnii Greblă şi Hopincă ar trebui să fie azi în pușcărie”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a enumerat joi, 28 martie, câteva persoane despre care consideră că „ar trebui să fie azi în puşcărie. „Eu am precizat azi în conferinţa de presă...
#Irina Begu China Open, #Begu Lucic Baroni China Open, #Irina Begu tenis rezultate , #stiri Irina Begu