Surpriza la Cincinnati: Irina Begu, eliminata in primul tur de o jucatoare de pe locul 67 WTA

Miercuri, 17 August 2016, ora 23:35
19992 citiri

Irina Begu a fost eliminata in primul tur al turneului de la Cincinnati, dupa ce a fost invinsa surprinzator de suedeza Johanna Larsson, locul 67 WTA, scor 6-3, 4-6, 6-3.

Meciul a inceput echilibrat, cele doua jucatoare impartindu-si primele 6 game-uri. Au venit insa doua break-uri ale lui Larsson, care a castigat surprinzator primul set, dupa doar 28 de minute.

Irina Begu, locul 23 mondial, cea mai buna clasare din cariera sa, a apasat pe acceleratie si a reusit sa impinga meciul in setul decisiv, dupa ce a castigat cu 6-4 setul al doilea.

In setul al treilea, insa, desi a condus cu 2-0, Irina cazut si nu a mai castigat decat un singur game pana la final.

Johanna Larsson o va intalni in turul al doilea pe slovaca Dominika Cibulkova, locul 11 WTA.

Irina Begu - Johanna Larsson 3-6, 6-4, 3-6

Desfasurarea intalnirii:

23:35 - Larsson produce surpriza si o elimina pe Irina Begu, dupa ce castiga setul decisiv cu 6-3.

23:29 - Se complica lucrurile pentru Irina, care isi pierde serviciul si este condusa cu 5-3. Trebuie sa faca break pentru a ramane in meci.

23:25 - Johanna preia din nou conducerea, scor 4-3.

23:22 - Irina egaleaza la 3 pe serviciul sau.

23:16 - Probleme pentru Begu, dupa ce Larsson reuseste un game alb si intoarce scorul, de la 0-2, la 3-2.

23:13 - Suedeza reuseste si ea un break si egaleaza la 2.

23:07 - Larsson revine si castiga primul sau game in acest set.

23:05 - Irina lupta din greu si isi face in cele din urma serviciul, conducand cu 2-0 in setul decisiv.

22:58 - Debut excelent de set decisiv pentru romanca, aceasta reusind un break.

22:54 - Irina reuseste sa castige ultimul game, unul foarte disputat, si sa egaleze la 1 la seturi! Vom avea set decisiv. A trecut mai bine de o ora si 10 minute din meci.

22:46 - Larsson nu renunta la acest set si se apropie la 4-5. Irina serveste pentru a impinge meciul in decisiv.

22:43 - Begu isi castiga serviciul si se apropie la doar un game de egalarea scorului la seturi.

22:40 - In sfarsit! Irina reuseste primul break si preia conducerea. 4-3 pentru romanca.

22:36 - Begu nu renunta, egaland la 3 dupa un game disputat.

22:31 - Suedeza pare greu de dovedit si isi pastreaza serviciul. 3-2 pentru Larsson.

22:26 - Romanca tine aproape si egaleaza la 2. Are nevoie de un break pentru a prelua conducerea.

22:23 - Larsson isi castiga insa serviciul si preia iar conducerea.

22:20 - Reuseste Irina Begu sa egaleze la 1. Primul game castigat dupa 5 pierdute.

22:17 - Larsson castiga si primul game din setul al doilea, Irina e obligata sa raspunda.

22:12 - Suedeza castiga primul set dupa mai putin de o jumatate de ora de joc. Cadere inexplicabila a romancei, care a pierdut 4 game-uri consecutive.

22:09 - Larsson isi face serviciul si se distanteaza la 5-3. Irina serveste pentru a ramane in set.

22:06 - Primul break al partidei ii apartine suedezei, din pacate.

22:03 - Johanna reuseste sa egaleze, este 3-3 acum.

21:59 - Irina isi stapaneste serviciul si conduce cu 3-2.

21:56 - Cele doua jucatoare merg umar la umar, Larsson egaleaza din nou.

21:53 - Romanca isi face fara probleme serviciul si preia din nou conducerea.

21:50 - Suedeza egaleaza la 1.

21:46 - Irina Begu incepe foarte bine si conduce cu 1-0.

21:43 - A inceput partida!

21:40 - Jucatoarele au iesit pe teren, partida va incepe in cateva minute cu Begu la serviciu.

20:48 - Simona Halep s-a calificat deja in optimile turneului. Romanca a invins-o fara probleme pe Annika Beck din Germania, in turul al doilea, scor 6-3, 6-1.

INFO: Irina Begu se afla pe locul 23 WTA, in timp ce adversara sa este pe locul 67 mondial. A fost numarul 46 in iulie 2011 si a castigat un singur turneu WTA, in 2015 la Bastad.

INFO: Fiecare jucatoare a castigat cate o intalnire dintre cele doua directe disputate pana acum.

INFO: Castigatoarea acestei partide o va intalni in turul doi pe slovaca Dominika Cibulkova, locul 11 WTA.

Marcel Ciolacu, după ce a scos Buzăul din Moldova: ”Sunt român, mama era din Tecuci...”
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a revenit cu precizări după ce a declarat că ”Buzăul nu e în Moldova”. Afirmația a fost făcută în legătură cu autostrada care va lega Moldova de...
Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
#Irina Begu invinsa Larsson, #Irina Begu eliminata Johanna Larsson, #Irina Begu Johanna Larsson Cincinnati, #Begu Larsson live Cincinnati, #Begu Larsson direct Cincinnati , #stiri Irina Begu