Irina Begu, invinsa de numarul 109 WTA in primul tur la Wimbledon

Luni, 27 Iunie 2016, ora 14:49
14552 citiri

Irina Begu a parasit turneul de la Wimbledon chiar din primul tur, asta desi a avut in fata sa o adversara modesta, ocupanta a locului 109 in ierarhia feminina.

Sportiva noastra a fost invinsa in doua seturi, scor 1-6, 4-6, de Carina Witthoeft si isi ia adio de la editia din acest an a Openului Angliei.

Begu, aflata pe locul 27 in clasamentul WTA si intalnind o adversara pe care a invins-o fara emotii in precedentele intalniri, a inceput foarte slab partida.

Si-a pierdut serviciul in game-ul al doilea, a reusit sa faca la randul ei un berak rapid, insa din acel moment n-a mai contat in primul set, unul castigat clar de Witthoeft.

Setul al doilea a fost ceva mai echilibrat, insa romanca a avut in continuare probleme la serviciu, iar acestea aveau sa se dovedeasca a fi decisive in economia partidei.

Irina a parut complet lipsita de concentrare in aceasta partida, pe langa serviciul slab ea miscandu-se destul de greu in teren.

Adversara ei, in schimb, a fost agresiva si a profitat de fiecare eroare facuta de sportiva noastra, reusind sa obtina o victorie cat se poate de meritata.

Irina Begu - Carina Witthoeft 1-6/ 4-6

14:48 - Game, set si meci, Carina Witthoeft!

14:44 - Break Witthoeft, care va servi acum pentru castigarea partidei!

14:35 - Isi face serviciul Irina si preia conducerea.

14:32 - Rebreak pentru Irina, setul se joaca.

14:28 - Break Witthoeft!

14:22 - Din nou, avem un rebreak rapid al Irinei. Sa speram ca nu va urma scenariul din primul set.

14:18 - Este evident ca Irina nu se regaseste, iar adversara sa mai face un break.

14:08 - As, game si set Carina Witthoeft!

14:05 - Vine si al treilea break pentru Witthoeft, care va servi pentru castigarea primului set.

13:59 - Inca un break pentru Witthoeft.

13:55 - Rebreak rapid al Irinei! Sa speram ca sportiva noastra isi revine.

13:50 - Irina incepe slab aceasta partida, iar adversara ei realizeaza primul break.

13:44 - Incepe partida! Witthoeft serveste prima.

INFO: Begu si Witthoeft s-au intalnit de doua ori pana acum in circuitul feminin, romanca impunadu-se de fiecare data in doua seturi.

INFO: Daca Irina ocupa locul 27 in clasamentul WTA, adversara ei ocupa o modesta pozitie 109 in ierarhia feminina la zi.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Irina Begu Wimbledon Live, #Irina Begu meciuri rezultate Wimbledon, #Begu Witthoeft Wimbledon LIVE , #stiri Irina Begu